1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri, 56 Kardeşimizi Katletti!
Esed Güçleri, 56 Kardeşimizi Katletti!

Esed Güçleri, 56 Kardeşimizi Katletti!

Suriye’de Esed’in katliamları hız kesmeden devam ediyor. Hava destekli rejim güçlerinin saldırılarında dün 56 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin 8’i çocuk…

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Beşşar Esed’e bağlı rejim güçleri ve çetelerin hava destekli saldırıları devam ediyor. Dünkü saldırılarda 56 kişi hayatını kaybetti.

Suriye Yerel Koordinasyon Komiteleri (LCC) ölenler arasında 8 çocuk ve 2 kadın bulunduğunu; 5 kişinin de işkenceyle katledildiğinin tespit edildiğini açıkladı.

LCC’nin verilerine göre Dera’da 20 kişi, Halep’te 18 kişi, Humus’ta 10 kişi, Şam kırsalında 6 kişi, İdlib’de 2 kişi Baas güçlerinin saldırılarında hayatını kaybetti.

KOBANİ’DE SOKAK ÇATIŞMALARI

Öte yandan Kobani'de tamamen şehir merkezine taşınan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. YPG ve Peşmerge karadan ABD ise havadan IŞİD'e saldırıyor.

Halep'in Ayn El Arap (Kobani) ilçesi bugün de sokak çatışmalarıyla güne başladı. İlçede yaşanan çatışmaların sesleri sınırın Türkiye tarafından da duyulurken, ABD savaş uçakları da havada keşif uçuşları yapıyor.  Irak'tan giden Peşmerge güçleri de top ve roketlerle IŞİD hedeflerine saldırılar düzenliyor.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum