1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 34 Suriyeliyi Katletti
Esed Güçleri 34 Suriyeliyi Katletti

Esed Güçleri 34 Suriyeliyi Katletti

Suriye'de, Esed güçlerinin dün çeşitli kentlere düzenlediği saldırılarda 34 kişinin hayatını kaybetti.

A+A-

(AA)  - Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR),  Esed güçlerinin dün çeşitli kentlere havadan ve karadan düzenlediği saldırılarda 34 kişi yaşamını yitirdi.

SNHR, rejm güçlerinin hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 13, Dera'da 7, Haseke ve Halep'te 4'er, Humus'ta 3, Hama'da 2 ve Kuneytra'da 1 olmak üzere ülke genelindeki olaylarda toplam 34 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Demokratik Birlik Partisi (PYD) güçlerinin Amude kentinde çıkan barışçıl protestolara ateşle müdahale etmesi sonucunda çok sayıda göstericinin yaralandığını kaydeden Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), ilçede PYD gruplarıyla Kürtler arasında yer yer gösteriler ve keyfi tutuklamalar nedeniyle gerginliklerin yaşandığını belirtti.
Bu arada, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO)  başkent Şam'da Esed güçleri safında savaşan 8 Hizbullah milisini öldürdüğü bildirildi.

Şam'daki muhalif askeri meclisinden bir yetkili AA muhabirine yaptığı açıklamada, ÖSO birliklerinin Şam'ın güneyinde yer alan Seyyide Zeynep bölgesinden Leşamine kampına girmeye çalışan 8 Hizbullah militanını etkisiz hale getirdiğini belirtti.

Seyyide Zeynep bölgesinde rejim güçleriyle ÖSO birlikleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını aktaran askeri yetkili, Hizbullah milislerinin başkentin Haresta, Duma, Dareyya ve Seyyide Zeynep bölgelerinde Esed güçlerinin saflarında muhaliflere karşı savaştığını söyledi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi de (LCC), ÖSO güçlerinin 8 Hizbullah militanını etkisiz hale getirdiğini doğruladı.

HABERE YORUM KAT