1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Güçleri 25 Suriyeliyi İnfaz Etti
Esed Güçleri 25 Suriyeliyi İnfaz Etti

Esed Güçleri 25 Suriyeliyi İnfaz Etti

Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin başkent Şam'ın Deyr Atiye beldesinde 25 kişiyi infaz ettiği bildirildi.

A+A-

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin başkent Şam'ın Humus yolu üzerindeki Deyr Atiye beldesinde aralarında bir kadın ile 2 çocuğun da bulunduğu 25 kişiyi halka açık yerde infaz ettiği belirtildi.

Rejim güçlerinin beldede çok sayıda evi yaktığı veya yıktığı işaret edilen açıklamada, halkın belde çevresindeki tarım alanlarında ölü ve yaralıları aramaya başladığı kaydedildi.

Esed’, resmi haber ajansı SANA, dün beldenin Baas ordusu tarafından denetiminin sağlandığını ve silahlı gruplardan temizlendiğini duyurmuştu.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi de (LCC) yaptığı açıklamada, direniş örgütlerinin Halep'in Halidiye bölgesinde yer alan Esed güçlerinin kaldığı merkezlere saldırarak rejim güçlerine büyük kayıplar verdirdiği ifade edildi.

Direnişçilerin kentin Raşidin bölgesinde yer alan Bilimsel Araştırmalar Merkezi ve çevresindeki Esed güçlerine yerli yapımı füzelerle saldırdığı dile getirilen açıklamada, direnişçilerin Dera Beled'de de Esed güçlerinin kaldığı binalara bomba yerleştirerek binaları havaya uçurduğu vurgulandı.

Ülkede birçok kentte Esed güçleri ile direniş örgütleri arasında yoğun çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, çok sayıda kentte cuma namazından sonra mahallelerde yönetim karşıtı gösterilerin düzenlendiği dile getirildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT