1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Dareyya'ya 10 Günde 332 Varil Bombası Attı
Esed Dareyya'ya 10 Günde 332 Varil Bombası Attı

Esed Dareyya'ya 10 Günde 332 Varil Bombası Attı

Esed rejimi Şam'ın Batı Guta bölgesindeki Dareyya ilçesine varil bombasıyla saldırdı. Esed rejimi 2 Ağustos'tan bu yana kente 332 varil bombası attı.

A+A-

Suriye'deki muhalifler, Esed rejiminin Batı Guta'daki Dareyya ilçesine varil bombasıyla saldırdığını, bölgede bu sebeple yangın çıktığını bildirdi.

Dareyya Basın Ofisi yetkilisi Hüsam Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Esed rejiminin Şam'ın Batı Guta bölgesindeki Dareyya ilçesini son üç gündür varillerin içine koyduğu yakıcı özelliği olan ve uluslararası anlaşmalarla kullanılması yasaklanan maddelerle vurduğunu" ifade etti.

Ay başından bu yana 332 varil bombası

"Rejimin ilçeye 70'den fazla yanıcı madde yüklü varil bombası attığını ve kentte büyük yangınların yaşandığını" ifade eden Ahmed, rejimin kente dün ve bugün attığı 18 varil bombasıyla birlikte 2 Ağustos'tan bu yana kente atılan varil bombası sayısının 332'ye ulaştığını ifade etti. 

Dareyya, Mezze Askeri Havaalanı'na ve içerisindeki hava istihbarat merkezine, Cumhuriyet muhafızlarının evlerine ve Şebbihaların yoğun olarak bulunduğu Sumeriyye bölgesine yakınlığı, bazı ana yollara sınır olması nedeniyle stratejik öneme sahip bulunuyor.

HABERE YORUM KAT