1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Esed Akşam Namazında Camiyi Bombaladı: 15 Şehit
Esed Akşam Namazında Camiyi Bombaladı: 15 Şehit

Esed Akşam Namazında Camiyi Bombaladı: 15 Şehit

Esed güçlerine ait helikopterin, Halep'te direnişçilerin kontrolündeki Saad el Ensari Camisine varil bombasıyla düzenlediği saldırıda 15 kişi yaşamını yitirdi.

A+A-

Esed güçlerine ait helikopterin Halep'te muhaliflerin denetimindeki Ensari bölgesinde akşam namazı esnasında Saad el Ensari Camisine "varil bombasıyla" saldırdı.

Saldırıda 15 kişinin öldüğünü onlarca kişinin de yaralandığını ifade eden yetkililer, yaralıların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığını ve bazı yaralıların durumunun ciddi olduğunu dile getirdi.

Bu arada, Suriye Yerel Koordinasyon komitesi ile Genel Devrim Konseyi de Halep'te direnişçilerin kontrolündeki Ensari bölgesindeki Saad El Ensari Camisi'ne düzenlenen varil bombalı saldırıda 15 kişinin yaşamını yitirdiğini doğruladı.

Bölgede Esed rejimine karşı savaşan Liva-i Tevhid Tugayı’nın komutanı Muhammed Dabık, camilerin vurulması ile ilgili, "2013 yılı Ekim ayında 1451 olarak tespit edilen hasarlı ibadethanelerin bölgelere göre dağılımı şu şekilde: Şam ve çevre ilçeler 387, İdlib çevresi 108, Dera ve çevresi 231, Humus ve çevresi 217, Halep 158 ve diğer bölgeler 150" demişti.

HABERE YORUM KAT