1. HABERLER

  2. HABER

  3. Eşcinselliği Yaymak İçin Boğaziçi'ne Geliyorlar
Eşcinselliği Yaymak İçin Boğaziçi'ne Geliyorlar

Eşcinselliği Yaymak İçin Boğaziçi'ne Geliyorlar

Boston Gay Men’s Chorus isimli yalnızca eşcinsellerden oluşan koro Ramazan'da Boğaziçi Üniversitesi'nde konser verecek. Ayrıca grup ilk kez Müslüman bir ülkede konser vermiş olacak.

A+A-

Zorlu olmadı Boğaziçi’ne geliyorlar. 28 Haziran günü İstanbul'da yapılması planlanan konserin Zorlu Center'a yapılan tepkilerin ardından iptal edilmişti.

Sadece eşcinsel erkeklerden oluşan Boston Gay Men’s Chorus (Boston Eşcinsel Erkekler Korosu)'nun, 110 kişilik ekibiyle Ramazan ayının 10. Gününde Zorlu Center’da vereceği konser, yoğun tepkiler üzerine iptal edilmişti.

28 Haziran 2015 günü İstanbul’da yapılacak olan "İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü" etkinlikleri kapsamında düzenlenmesi planlanan konserin, Zorlu Center’ın iptal kararı üzerine Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılacağı duyuruldu.

Üniversitenin LGBTİ Çalışmaları Kulübü’nün 'faaliyet'i olarak yapılacak olan konserin ücretsiz olacağının açıklanması, konserin kimin sponsorluğunda gerçekleşeceği sorusunu akla getirdi.

Orta Doğu turu kapsamınca önce İsrail’i, ardından da Türkiye’yi ziyaret edecek olan koronun şefi, İstanbul'daki konserle ilgili yaptığı açıklamada “Müslüman bir ülkeye yaptığımız ilk tur olacağı için çok önem veriyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

TEPKİ BÜYÜYOR

Eşcinsellerin mübarek Ramazan ayında yapmayı planladıkları konser ve eylemler büyük tepki çekti ve konserin iptal edilmesi için sosyal medyada kampanya başlatıldı.

MEDYA DESTEĞİ VERENLER ARASINDA HÜRRİYET BAŞI ÇEKİYOR

Milletin manevi değerleri söz konusu olunca kör ve sağır olan Hürriyet’in bu konseri sahiplenmesi dikkat çekti.

"Eşcinsel Erkekler Korosu ilk kez Türkiye'de" başlığıyla Hürriyet, Cumhuriyet ve Habertürk gibi gazetelerde yer alan haberde, adeta gösterilecek tepkilere ön alınmış. Haberdeki normalleştirme ve kabul ettirme çabası göze çarpıyor.

Kaynak: Haber10

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum