1. HABERLER

  2. HABER

  3. Esad'ın 'Atatürk' Paylaşımı Tartışma Yarattı
Esadın Atatürk Paylaşımı Tartışma Yarattı

Esad'ın 'Atatürk' Paylaşımı Tartışma Yarattı

Geçtiğimiz hafta Instagram'da hesap açan Suriye lideri Beşar Esed'in paylaştığı ilk fotoğraflardan biri kendisine hediye edilen 'Atatürk portresi' olunca sosyal medyada tartışma başladı.

A+A-

Suriye'de 3 yıla yakındır acımasız politikalara imza atan Beşşar Esed'in, geçtiğimiz hafta fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da açtığı hesapta kendisine hediye edilen bir Atatürk portresini paylaşması sosyal medyada ilginç bir tartışma başlattı.

Esed'in en çok yorum alan paylaşımlarında biri olan fotoğrafın yorum bölümünde karşılıklı tartışan Türk kullanıcıların çoğu Esed’e destek verirken, hükümeti de sert dille eleştirdi. Bazı kullanıcılar ise hem Esad’a hem de bu kullanıcılara tepki göstererek hükümete destek verdi.

Kullanıcılardan bazıları şu yorumları yaptı: “Sizi seviyoruz”, “2 aya kalmaz gider dediler,3 yıl oldu.Diren Esed”, “İşte bu yüzden sana düşman bunlar”, “Tayyip'e diktatör diyenler kendi halkını katleden Esad'ı yalama yarışına girmişler”

Facebook ve twitter ’da da benzer bir tartışma başlatan fotoğraf bu yılın Nisan ayında Ulusal Kanal’ın Suriye’de yaptığı röportaj sırasında Esad’a hediye edilmişti.

HABERE YORUM KAT