1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Eş-Şelebi: "Özgürlük Hayattan Daha Değerli"
Eş-Şelebi: Özgürlük Hayattan Daha Değerli

Eş-Şelebi: "Özgürlük Hayattan Daha Değerli"

Hena Eş-Şelebi, iradi hapis cezasına karşı başlattığı açlık grevinin 35. gününe girdi.

A+A-

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre İdari hapis cezasına itiraz ederek başladığı açlık grevinde 35. gününe giren Filistinli kadın esir Hena Eş-Şelebi, Er-Ramle Cezaevi'nin hastanesinden gönderdiği mesajda esirler için özgürlüğün hayattan daha değerli olduğunu söyledi.

Hena Eş-Şelebi, "Doğru; hayatımız değerli, fakat özgürlüğümüz en değerli ve onların zindanlarından daha güçlü olmaya devam edecek" dedi.

Avukatına tıbbi tetkikler için Hayfa'daki Rambam Hastanesi'ne kaldırıldığını söyleyen Eş-Şelebi, daha sonra Er-Ramle Cezaevi'ndeki hastaneye geri getirildiğini bildirdi.

Esir Hena Eş-Şelebi'nin hastanedeki odasında yalnız olduğunu belirten avukat Cevad Bulas, aynı odada daha önce de esir Hıdır Adnan'ın kaldığını söyledi.

Filistinli kadın esirin açlık grevi nedeniyle 16 kilo kaybettiğini ve açlık grevine son vermesi için kendisine yoğun baskı yapıldığını ifade eden avukat, esir Adnan Hıdır'a gösterilen destek ile kendisine gösterilen destek arasında karşılaştırma yapılarak Hena Eş-Şelebi'ye psikolojik baskı yapıldığını ve moralinin bozulmaya çalışıldığını ifade etti.

Bu arada, Hena Eş-Şelebi'nin hastanede kaldığı odanın çok soğuk olduğunu söylediği ve en çok adale ve gögüs ağrılarından şikayetçi olduğu bildirildi.

 

HABERE YORUM KAT