1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Erzurum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonunda 16 Tutuklama
Erzurum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonunda 16 Tutuklama

Erzurum Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonunda 16 Tutuklama

Erzurum merkezli 17 ilde gerçekleştirilen “Paralel Devlet Yapılanması”na yönelik operasyonda, mahkemeye sevk edilen 30 şüpheliden 16'sı tutuklandı, gözaltındaki 15 kişinin emniyetteki işlemleri ise devam ediyor.

A+A-

Alınan bilgiye göre, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Erzurum, İstanbul, İzmir, Ankara, Ağrı, Balıkesir, Çorum, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Kırklareli, Malatya, Mersin, Rize, Ordu, Samsun ve Adıyaman'da gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınanların sayısı 45'e yükseldi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 30 kişiden 16'sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer şüphelilerin polisteki işlemleri sürüyor.

Erzurum'da faaliyet gösteren ve “Paralel Devlet Yapılanması”na ait, bu yapıya finans sağladığı iddia edilen 4 şirket ile bu şirketlere bağlı 26 yurdun yetkililerine yönelik operasyonda, Erzurum ve 16 ildeki şüpheliler hakkında işlem yapılmasına karar verilmiş, elde edilen delil durumuna göre bu şüphelilerden 75'i hakkında “nitelikli dolandırıcılık, silahlı terör örgütüne üye olma ve örgüte finans sağlamak” suçlarından gözaltı kararı verilmişti.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum