1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ergenekon'la Bağlantılı Suç Örgütü Operasyonu
Ergenekonla Bağlantılı Suç Örgütü Operasyonu

Ergenekon'la Bağlantılı Suç Örgütü Operasyonu

Antalya'da liderliğini bir jandarma yüzbaşının yaptığı suç örgütüne yönelik önceki gün düzenlenen operasyonda ilginç ayrıntılara ulaşıldı.

05 Ocak 2012 Perşembe 02:23A+A-

Gözaltına alınan ve örgütün Kuzey Irak sorumlusu olduğu öne sürülen H.T.'nin, Ergenekon terör örgütünün kurucularından olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Veli Küçük'le bağlantısı tespit edildi. Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre daha önceki operasyonlarda ele geçirilen kasetlerdeki kayıtlarda, Veli Küçük olduğu iddia edilen kişinin, H.T. ile eski MİT'çi Tarık Ümit hakkında konuştuğu belirtildi. Bu arada gözaltına alındıktan sonra Merkez Komutanlığı'na teslim edilen Finike'de görevli Jandarma Yüzbaşı M.P. ile Başçavuş İ.K. ve Uzman Jandarma R.Ç.'nin sorgusu sürüyor.

İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Antalya merkezli düzenlenen 'Fırtına' operasyonunda yakalanan örgüt çalışanlarının, Akdeniz Bölgesi'nde şu ana kadar 35 olaya karıştığı, kendilerini JİTEM ve Ergenekon terör örgütü üyesi olarak tanıtarak çek-senet tahsilâtı, adam kaçırma gibi suçlar işledikleri iddia edildi. Muvazzaf askerlerin dışında gözaltına alınan 57 kişinin bugün İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne gönderileceği ifade edildi. Operasyonda ayrıca bir adet Glock marka tabanca, bir adet kalem tabanca ile toplam 9 adet silah ele geçirilmişti.

Cihat Ünal, Özkan Mayda / Cihan

HABERE YORUM KAT