Ergenekon Sanıklarından Gezi Parkı Mesajı

03.06.2013 20:01
Ergenekon Sanıklarından Gezi Parkı Mesajı
"Ergenekon" davasında tutuklu yargılanan bazı sanıklar, Taksim Gezi Parkı'nda çıkan olaylarla ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

"Ergenekon" davasında tutuklu yargılanan, aralarında CHP milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan'ın da bulunduğu bazı sanıklar, Taksim Gezi Parkı'nda çıkan olaylarla ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

Sanıkların "Ergenekon tutsakları" adıyla hazırladıkları yazılı açıklamada, "Türk Milleti yıllardır sürmekte olan hukuksuzluğa, adaletsizliğe, işkenceye karşı büyük bir irade göstermiş ve buna 'dur' demiştir. Taksim'de başlayıp bütün ülkeye ve dünyaya yayılan diktatörlüğe karşı direniş, halkımızın özgürlük talebinin eylemli ifadesidir. 'Ergenekon' davası üzerinden kurulan korku imparatorluğu yıkılmıştır. Korkunun adresi hükümet olmuştur" denildi.

Davanın 18 Mart'ta açıklanan mütalaa ile çöktüğü, son savunmalarla bu gerçeğin tüm çıplaklığıyla ortaya çıktığı ileri sürülen açıklamada, 13 Aralık ve 8 Nisan'da Silivri önlerinde yeşeren özgürlük talebinin bir halk hareketine dönüştüğü ifade edildi.

Açıklamada, gerçek adaletin halkın vicdanından geçtiğine inandıklarını belirten sanıklar, millete olan güvenin artarak devam ettiğini kaydettiler.

AA

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim