1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Ergenekon Davası Savcılarından Osman Şanal Tutuklandı
Ergenekon Davası Savcılarından Osman Şanal Tutuklandı

Ergenekon Davası Savcılarından Osman Şanal Tutuklandı

Düzce'de, Fethullah Gülen cemaati mensubu oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 13 hâkim ve savcı arasında bulunan Erzincan'daki Ergenekon davası savcılarından Osman Şanal, tutuklandı.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca (HSYK) Fethullah Gülen cemaatinin darbe kalkışmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Düzce'deki operasyonda gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 6'sı savcı, 7'si hâkim 13 kişinin ifadesinin alınması işlemi devam ediyor.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve emekli Orgeneral Saldıray Berk'in, “Ergenekon terör örgütü üyeliği” suçundan yargılandığı Erzincan'daki Ergenekon davasının savcılarından Osman Şanal'ın ifadesinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Soruşturma kapsamında diğer hâkim ve savcıların ifadelerinin alınma işleminin devam ettiği, ayrıca hakkında gözaltı kararı bulunan bir cumhuriyet savcısının yakalanması için de çalışmaların sürdüğü bildirildi.

HABERE YORUM KAT