1. HABERLER

  2. EYLEM

  3. ZONGULDAK

  4. Ereğli İHL Öğrencilerinden İdam Protestosu
Ereğli İHL Öğrencilerinden İdam Protestosu

Ereğli İHL Öğrencilerinden İdam Protestosu

Kdz.Ereğli İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin organize ettiği eylem ile Mısır’da darbecilerin aldığı 529 kardeşimize verilen idam kararı protesto edildi.

A+A-

Eylemin sunuculuğunu yapan İ.H.L 12. Sınıf öğrencisi Zeynep Sena Yılmaz, İmam Hatip Lisesi öğrencileri olarak Mısır’da Müslüman kardeşlerimize yapılan işkencelerin, alınan katliam kararlarının karşısında olduklarını belirtti. Her Firavuna karşı bir Musa’nın elbette var olacağı bilincinde olduklarını ifade eden Yılmaz, zalimlere karşı dilsiz şeytanlar olmayacaklarını, ümmet bilinci ile kardeşlerimizi yalnız bırakmadan mücadele edeceklerini anlattı. Müslüman olmamız gereği burada bulunduklarını söyleyen Yılmaz sonrası, basın açıklamasını okumak  üzere İ.H.L 12. Sınıf öğrencisi Muhammed Akif Müftüoğlu söz aldı.  Basın açıklamasında özetle; Mısır halkının geniş desteği ile Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin, küresel güçleri rahatsız ettiği, bölgedeki işbirlikçilerinin devreye girmesi ve sözde sivil görünümlü darbe yanlısı kuruluşların harekete geçirilmesi, birçok iftira kampanyaları ile Mısır ordusunun başındaki zalim Sisi tarafından bir darbe ile tutuklandığı belirtilerek, “Halkın darbeciler karşısında susacağını zannedenler, karşılarında yüzbinlerce insanın sokaklara dökülmesi karşısında katliamlara giriştiler. Başta adeviye meydanı olmak üzere Mısır’ın birçok yerinde binlerce kardeşimizi katlettiler. Tüm bu katliamlara karşı dünya üç maymunu oynamaya devem etti. Halkın aldığı kararları tanımayan darbecilerden adalet beklemek ahmaklıktır. Nitekim darbeciler, dünyanın sessizliğinden de almış oldukları cesaretle 529 kardeşimize idam kararı verdiler. Bizler 529 kardeşimizin yanındayız. Zalim diktatör Sisi ve taraftarlarını, aldıkları kararları kınıyor, onları telin ediyoruz. Aynı şekilde İslam dünyasındaki sessizliği de kınıyoruz. Allah Müminlerle beraberdir ve Allah kiminle ise ancak o galip gelir”. İfadeleri kullanıldı.

Basın açıklaması sonrası söz alan İ.H.L 9. Sınıf öğrencisi Şirin Şevval Yılmaz, “kardeşim Sen Özgürsün” şiirini okudu. Son olarak İ.H.L 12. Sınıf öğrencisi Emrullah Koç tarafından, zalimlere karşı Müslümanların onurunu, izzetini diri tutacak bilinç, ayaklarımızı yere sağlam basacak bir irade, Peygamberlerin hayatındaki gibi; hakkın sürekli bir şekilde şahidliğini yapacak eylemler içinde olmak için Rabbimize dua edildi.

eregli-20140413-01.jpg

eregli-20140413-02.jpg

eregli-20140413-03.jpg

eregli-20140413-05.jpg

eregli-20140413-06.jpg

eregli-20140413-07.jpg

eregli-20140413-08.jpg

eregli-20140413-09.jpg

HABERE YORUM KAT

3 Yorum