1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan'dan Reuters Muhabirine Tepki
Erdoğandan Reuters Muhabirine Tepki

Erdoğan'dan Reuters Muhabirine Tepki

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili Reuters muhabirinin sorusuna tepki gösterdi.

A+A-

Kuzey Afrika ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Reuters muhabirinin sorusuna tepki gösterdi.

Reuters muhabir, Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki eylemler için "mesajı aldınız mı"diye sorunca Erdoğan da bu soruya "Siz ne mesaj aldınız peki, az önce de başka bir arkadaşa sormuştum, şu an size de sorayım, nedir bu mesaj?" karşılığını verdi.

Reuters muhabirinin sorusuna tepki gösteren Erdoğan şunları söyledi;

"Sokaklarda eylemlere katılanları toplum olarak adlandıramazsınız. Toplumun bir kısmı derseniz anlarım ancak toplumun tamamı değil. Şu an bizim evlerinde tuttuğumuz yüzde 50'lik bir kesim var. Onları evlerinde zor tutuyoruz. Sen ne diyorsun?"

İşte Reuters muhabiri ile Başbakan arasındaki diyalog;

Soru: Gezi parkı olayları dış basında da büyük yankı uyandırdı. Muhalif güç olarak tanımlandı. Sizin de küçümsediğiniz ve olayların daha fazla arttığına dair söylentiler var. Aşırı güç kullandığını düşündüğünüz polis için alınmış bir önlem var mı?

"Yumuşatıcı ifadeler ne olabilir, bana öğretirseniz ben öyle konuşurum. Bütün toplum demeyin buna aklım yatmaz. Bütün illerde bu ideolojik yapıların uzantıları vardır. Onları ayağa kaldırmış olabilir.  Sizin şunu görmeniz lazım. Bu ülkede ne yapılmadı da böyle bir adımı attılar.

EVLERİNDE ZORLA TUTTUĞUMUZ YÜZDE 50 VAR

CHP yok, peki başka kim var. Tespiti yapabildiniz mi? Onların ideolojisi yok mu? Bizim evlerinde zorla tuttuğumuz yüzde 50 var. 'Aman sakin olun' diyoruz.  Biz eğitimde yaptığımız yeniliklerle mi eleştiriyoruz. Oralarda hiç öyle bir pankart gördünüz mü? Siz işte buradan Reuters'ı böyle bilgilendiriyorsunuz. Böyle mesaj gönderiyorsunuz.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum