Erdoğan’dan Hukuk Skandalına Sert Tepki

22.06.2010 13:51
Erdoğan’dan Hukuk Skandalına Sert Tepki
"Hukuk ayaklar altına alındı" diyen Başbakan Erdoğan, Yargıtay'ın 9 hakime tazminat cezası kararı karşısında susanları eleştirdi, tutuklulara açık çağrı yaptı.
Ak Parti Grup toplantısında gündemi değerlendiren Başbakan Erdoğan, Yargıtay'ın 9 hakime tazminat cezası vermesini çok sert sözlerle eleştirdi.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu karar Anayasa'ya aleni şekilde aykırıdır. Bu karar Avrupa hukuk sistemine aykırıdır. Bu karar ideolojiktir. Bu karar hakimleri savcıları yıldırmaya korkutmaya yönelik bir hukuk skandalıdır.

9 hakime yönelik tazminat cezası ile hukuk ayaklar altına alınmıştır. "Hukuk siyasallaştı" diyenler neden şimdi sesiniz çıkmıyor. Neler yuttunuz da susuyorsunuz. Neden? Bu kirli ilişkiler kirli planlar haftasını geçmeden deşifre ediliyor. Söyleyecek sözünüz yok mu? Bu son olayla ne kadar ideolojik davranıldığını açıkça ortaya çıkmıştır.

Biz üstünlerin hukukunu değil hukukun üstünlüğünü anlatmaya geldik. Bunun milletimize çok iyi anlatacağız.

İçerideki tutuklu ve hükümlüler için de önemli bir fırsat doğmuştur. "Yükümüz çok ağır" diyerek yakınanlara buradan sesleniyorum. Hayırlı olsun. Şimdi yükünü daha da ağırlaşacak. Buradan tutuklu ve mahkumlara sesleniyorum. Duramasınlar dava açsınlar." (Haber 7)

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim