1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan'a Hakarete Savcılar Hala Sessiz
Erdoğana Hakarete Savcılar Hala Sessiz

Erdoğan'a Hakarete Savcılar Hala Sessiz

Gezi Parkı olaylarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakarette bulunan kişiler hakkında işlem yapılmadığı ortaya çıktı.

A+A-

Birçok gazetenin yayın merkezinin bulunduğu İstanbul Adliyesi’nde basın suçlarına bakan savcılar Nurten Altınok ve Hasan Hüseyin Bölükbaşı, başta gazetelerdeki yayınlarda olmak üzere, Gezi Park ile ilgili olarak duvarlara, iş araçlarına ve kaldırımlara Başbakan Erdoğan hakkında ağza alınmayacak küfürler yazan kişilerin görüntüleri ve fotoğrafları olmasına rağmen inceleme başlatmadıkları öğrenildi..  Savcılar; Gezi eylemcilerinin, sosyal paylaşım sitesi twitter ve Facebook’tan Başbakan’a yönelik hakaretleri de görmezden geldi.

SAVCILARA RE’SEN SORUŞTURMA İZNİ VERİYOR

Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 125. maddesinde; kamu görevlisinin onur, şeref ve saygınlığını rencide eden kişilerin bir yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını öngörüyor. TCK 131. maddesinin 1. fıkrasında ise; kamu görevlisi olan Başbakan Erdoğan’a hakarete, savcıların re’sen soruşturma yapması emri veriliyor.

TCK’nın 131 maddesinin 1. fıkrasında; “Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı işlenen hariç; hakaret suçunun soruşturulması ve kovuşturulması, mağdurun şikayetine bağlıdır” deniliyor.

SENARİST UZMA, BAŞBAKAN’A BELA OKUDU!

“Huzur Sokağı” isimli dizi filmin eski senaristlerinden Alev Toprakoğlu Uzma, Facebook hesabından Başbakan Erdoğan’ı hedef almış ve “Allah belanı versin RTE, hâlâ yalan söylüyorsun” ifadelerini kullanmıştı. Savcılar, Uzma’nın söz konusu ifadeleri hakkında da inceleme başlatmadı.

Yeni Akit

HABERE YORUM KAT