1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Balyoz İçin Ne Dedi?
Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Balyoz İçin Ne Dedi?

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu Balyoz İçin Ne Dedi?

Başbakan Erdoğan, açıklanan Balyoz Darbe Planı Davasıyla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu ise tepki gösterdi.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balyoz Darbe Planı Davası’nda mahkemenin verdiği kararı değerlendirdi. Başbakan’ın kararla ilgili ilk değerlendirmesi, “Temennimiz buradan haklı bir kararın çıkmış olmasıdır" şeklinde oldu.

Sürecin devam ettiğini bu sebeple de yorum yapmak için erken olduğunu vurgulayan Başbakan Erdoğan, “Şu an son noktanın konulduğu bir durum değildir. Gerekçeyi bilmeden yorum yapmam doğru olmaz. Bir de malum Yargıtay süreci var. Yargıtay sürecini de görmek zorundayız" dedi.

***

Kılıçdaroğlu'ndan "Balyoz" Kararına Tepki

Balyoz Planı davası karalarını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'de nereden gelirse gelsin her türlü darbeye karşıyız. Ama bir ülkede adil yargılama yoksa, kişileri alacaksınız içeri atacaksınız, savunma hakkı vermeyeceksiniz, bunu kabul etmiyoruz. Özel yetkili mahkemeleri kabul etmiyoruz'' diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul düzenlenen ''Barışa Çağrı'' mitingine katıldı.

''Balyoz Davası'' ile ilgili alınan karara değinen Kılıçdaroğlu, Türkiye'de adaletin olmadığını, kime sorulursa sorulsun herkesin bunu kabul edeceğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de nereden gelirse gelsin her türlü darbeye karşı olduklarını vurguladı.

CHP Lideri, şunları söyledi:

''Türkiye'de nereden gelirse gelsin her türlü darbeye karşıyız. Bunu bir köşeye yazacağız. Halktan büyük bir güç yoktur. Onu da bir köşeye yazacağız. Ama bir ülkede adil yargılama yoksa, kişileri alacaksınız, içeri atacaksınız, savunma hakkı vermeyeceksiniz, bunu kabul etmiyoruz. Özel yetkili mahkemeleri kabul etmiyoruz. Bizim inancımız şudur; varsa suçlu cezasını çeker, adalet içinde çeker. Ama adaleti alıp çöp sepetine atacaksınız, ondan sonra bu ülkede adalet arayacaksınız. Bunu kabul etmiyoruz. Adalet, kutsal bir kavramdır, üzerine titrenmesi gereken bir kavramdır. Onu yüceltmemiz gerekir. ''  

 

HABERE YORUM KAT