1. HABERLER

  2. HABER

  3. ‘Erdoğan ve Gülen İçin 2 Milyon Dolar’
‘Erdoğan ve Gülen İçin 2 Milyon Dolar’

‘Erdoğan ve Gülen İçin 2 Milyon Dolar’

Ergenekon’u deşifre eden gizli tanıklar içerisinde bulunan, ancak daha sonra kimliği basın yolu ile deşifre edilen Bingöllü Engin Bağbars, devlet içindeki Ergenekoncuların kendisini zorla mafyalaştırmak istediğini söyledi.

27 Temmuz 2011 Çarşamba 02:42A+A-

Ergenekon davası tutuklularından Muzaffer Tekin’in sağ kolu olarak bilinen Gökhan Başoğlu ile tanışmasından sonra yapılanmanın içerisine girdiğini ifade eden Bağbars, "O dönem bize verilen silahlı ve silahsız eğitimde, yediğimiz ve içtiğimizin içine ilaç atıyorlardı. Yediğimiz ve içtiğimiz ile canavarlaşıyorduk. Gösterilen hedeflerin hepsi bizim düşmanımızdı. ‘Gidin vurun, öldürün’ deniliyordu" açıklamasında bulundu.

"BANA OTEL AÇIP DİNLEME CİHAZLARI YERLEŞTİRECEKLERDİ"

Bağbars, Ergenekon yapılanması içerisinde bulunduğunu, o dönemki birkaç resmi görevlinin kendisine otel açtırtıp dinleme cihazı koydurmak istediğini söyledi.

Bağbars; “Bana otel açıp içine dinleme cihazları koyacaklardı. Oradan da dinlediklerini bize bildireceklerdi. Biz de şantaj yapıp onlardan para alacaktık. Zaten daha oteli açmadan bir keresinde beni kullanarak bir iş adamından 100 milyar aldılar. Bu paradan 31 milyarını bana verdiler, gidip otel aldım. Sonra baktım pis oyunlar oynanıyor. Ben de buna karşı çıkarak ‘Ben buraya cihaz sokmam’ dedim. Bunu dememle anlatamayacağım kadar baskı ve korkuyu üzerime saldılar. En sonunda arabama uyuşturucu koydurup tutuklattılar. Benim avukatım mahkemeye gittiğinde kendisine söylenen şudur: ‘Engin Bağbars vatan hainidir, bunun dosyasını bırak, avukatlığına bakma.’ Şimdi ne yapmamız gerekiyor? Dağa mı çıkmamız gerekiyor? Yoksa mafya olmak mı gerekiyor? Yoksa intihar mı edelim?” ifadelerini kullandı.

"BENİ, BAŞBAKAN VE FETHULLAH GÜLEN HOCA HAKKINDA İFADE VERMEYE ZORLUYORLAR"

Kendisine son dönemlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen Hoca hakkında ifade vermesi için 2 milyon dolar teklif edildiği iddiasında bulunan Bağbars şöyle konuştu: “ ‘Ben buraya cihaz sokmam’ dedim. Bana, bunu teklif eden bir kişi değil, birkaç kişidir. Parayı da Bingöl’deki bir iş adamının vereceğini söylediler. Amaçları beni iş adamının üzerine saldırıp onu yok ettirmekti. Ama ben onlara tek kelime söyledim. O kelimenin ne olduğunu onlar çok iyi biliyor. ‘Para için kimseyi satmam, yalan dolan ifade de vermem’ dedim. Gerekirse bu isimleri Ergenekon mahkemesinde açıklayacağım. Beni öldürmek isteyen beni her an öldürebilir. Bu saatten sonra da bildiklerimi konuşacağım. Beni de öldürsünler. Ben Allah’tan başka kimseden korkmam. Bu canı veren Allah alan da Allah’tır. Can güvenliğim olmadığı için 3 Ağustos 2011 tarihindeki Ergenekon mahkemesine gitmeyeceğim. Amaçları benim mahkemeye gidip aksi ifade vermem ve bu dosyayı da bu şekilde kapattırmaktır. Çünkü can güvenliğim yok.” (Yeni Akit) 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum