1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan "Türkiye'nin Gençliği Hz. Hamza Yüreklidir"
Erdoğan "Türkiye'nin Gençliği Hz. Hamza Yüreklidir"

Erdoğan "Türkiye'nin Gençliği Hz. Hamza Yüreklidir"

Şeçilme yaşının 25 'den 18'e indirileceğini açıklayan Başbakan, sokakları terörize edenleri eleştirdi. Başbakan "Türkiye'nin gençliği Hz. Hamza gibi yürekli bir gençliktir' dedi

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün akşam İstanbul'da Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen'in düzenlediği, 'Medeniyetimiz ve Büyük Türkiye Yolunda Eğitim, Fetih ve Gençlik' temalı 'Türkiye Buluşması'na katıldı.

BİRAYLA TC YAZDILAR

Burada bir konuşma yapan Başbakan, Gezi Parkı, Okmeydanı ve uzantılı eylemlerle sokakları terörize etmek isteyenlere yüklenirken, gençlere de bir müjde verdi. Başbakan, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Başbakan satır başlari ile şunları kaydetti: Bir yıl önce İstanbul'da bazı kendini bilmezler, bazı densizler duvarlara 'zulüm 1453'te başladı' yazdılar. Bunlar molotoflarla insanları öldürdüler, başörtülü kızlarımıza, camilerimize alçakça saldırdılar. Türk bayrağını yaktılar, bira şişeleriyle TC yazdılar. Fetih ruhunu anlamış bir gençlik bunu yapmaz.

GENÇLERE UFUK OLACAK

Bizim medeniyetimizin gençliği eleştiren, haksızlığa itiraz eden, 'yumuşak başlıysam kim dedi uysal koyunum' diyen bir gençliktir. Büyük hayaller, kuran ve büyük hedeflere ilerleyebilen bir gençliktir. Türkiye'nin gençliği Hz. Hamza gibi yürekli bir gençliktir. Bizim gençliğimiz elif gibi dimdik, Hakk'ı hatırlayan, Hakk'ı hatırlatan bir gençliktir. Sizler okuyacaksınız, en az bir yabancı dili iyi bileceksiniz, sahte peygamberlere, sahte şeyhlere itibar etmeyeceksiniz, Peygamberimizi Miraç gecesi kat kat semadan indirip kamyonet kasasına bindiren örgütlerin peşinden gitmeyeceksiniz. Gençler siyasetten kaçmayacak. Biz göreve geldik seçilme yaşı 30'du, bunu 25'e indirdik. Seçilme ve seçme yaşını 18'e indireceğiz. Şu anda 25 yaptık da parlamento gençlerle mi doldu. Parmak sayılarını geçmez. Ama bizim ufuk vermemiz lazım.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT