1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: Sokağa Çağrı Yargıdan Kurtulamaz
Erdoğan: Sokağa Çağrı Yargıdan Kurtulamaz

Erdoğan: Sokağa Çağrı Yargıdan Kurtulamaz

HDP ile hükümet arasındaki iç güvenlik paketi tartışmalarını yorumlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Molotof kokteyliyle bu ülkede siyaset yapamayız. Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır" dedi.

A+A-

Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Sempozyumu'nun ardından gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hükümet ile HDP arasındaki iç güvenlik reformu tartışmalarını değerlendirdi. Erdoğan paketi eleştiren HDP'ye "Bu düzenlemeyi bozmaya gayret edenler, bunun yegane sorumlusu olacaktır. Halkı sokağa dökmek isteyenler yargıdan kurtulamayacaktır" mesajı verdi.

Erdoğan,  "Molotof kokteyleriyle bu ülkede siyaset yapamayız. Böyle siyaset yapılamaz. Bunu kabul etmek mümkün değil." dedi.

Erdoğan, hazırlanan paket için de 'hayırlı olsun' derken, "Vatandaşın camını, çerçevesini indirene sıcak bakamayız. Halkı öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayız. Devlet bunlara karşı belli yaptırımlar hazırlamak durumundadır. Şu anda hazırlanan paket böyle bir paket." diye konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, iç güvenlik paketini eleştiren sözleri ve bu düzenlemeyi engellemek için gerekirse sokağa çıkılır sözleri tartışma konusu olmuştu. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Akacak kandan Demirtaş sorumlu olur!" sözleriyle tepki göstermiş, Demirtaş ise "Güvenlik güçlerine bu kadar öldürme yetkisi verirse kanı bizatihi kendisi dökmüş olacak" diye karşılık vermişti.

HABERE YORUM KAT