1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi
Erdoğan Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

Erdoğan Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan halka hitap eden Başbakan Erdoğan, "Millet istiklaline uzanan elleri sandığa gömmüştür" dedi.

A+A-

Seçim sonuçlarını parti genel merkezinden takip eden AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan genel merkezin balkonundan vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şöyle:

"Siz yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız, sizlere teşekkür ediyorum. Siz, büyük Türkiye ideallerine, hedeflerine sahip çıktınız her birinize teşekkür ediyorum. Siz en başta kendi iradenize kendi geleceğinize, siyasete, partinize, başbakanınıza sahip çıktınız hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Tıpkı, Kurtuluş Savaşı öncesinde olduğu gibi dünyanın dört bir köşesinde ellerini semaya açarak Türkiye'nin istiklal mücadelesine yürekleriyle, dualarıyla destek olan tüm kardeşlerimize, tüm dostlarımıza aziz milletimin selamlarını, şükran duygularını ifade ediyorum. Elbette en büyük teşekkürü bu aziz millet, bu asil millet hak ediyor.

Ne dediler '25 Mart'tan sonra kaos olacak.' Bu ülkenin ulusal güvenliğine ne yazık ki müdahale ederek, Dışişleri Bakanlığını dinleyecek kadar ihanet içinde olan vatan hainlerini bu ülke tanıma fırsatı buldu, doğru. Onların kaos planı buydu.

Millet bugün sandıkta, Türkiye'ye ve dünyaya bir mesaj verdi, ne dedi: 'Biz buradayız, Türk milleti geçilmez' dedi. Millet, 'Biz bu ülkenin sahipleriyiz' dedi. 'Millet eğilmez, Türkiye yenilmez' dedi.

Bugün aziz milletin sandıkta verdiği çok önemli bir mesaj var. Milletimiz siyaset dışı yollardan Türkiye'nin istikametinin belirlenmesine bugün çok çarpıcı bir şekilde tavrını, itirazını ortaya koymuştur.

"Montaj siyaseti kaybetti"

Statüko bugün çok büyük bir darbe almıştır. Kirli ilişkiler, adı konulmamış ittfaklar bugün kaybetmiştir. Vesayetin her türü, vesayetçi odakların her türlüsü de bugün milletten tam bir Osmanlı şamarı yemiştir.

Sandık sonuçları kimin kazandığından çok kimin kaybettiğini gösterir. Bugün ahlak dışı siyaset, kaset siyaseti, montaj siyaseti, iftira ve çamur siyaseti, esersizlik siyaseti, plansız, projesiz, hedefsiz siyaset bugün kaybetmiştir.

Bize oy veren insaların da oy vermeyen vatandaşlarımın da hissiyatını, mesajını samimi şekilde değerlendireceğiz. Muhalefet partileri de bugün milletin sandıkta verdiği mesajı doğru okumalı.

Şehitlerin kanıyla yoğrulmuş bu toprakları biz Pensilvanya'ya veya onun buradaki hain uzantılarına asla teslim etmeyiz. Şu anda kaçanlar kaçtı, yarından itibaren de kaçanlar olabilir. Bazıları için şahsen suç duyurusunda bulundum. 'Bunlar kaçabilir' dedim. Bundan sonra, dedim ya, inlerine gireceğiz. Hesabını bunun ödeyecekler, bedelini ödeyecekler."

"Türkiye'ye saldıranlar hayal kırıklığına uğradı"

"Allah'a sonsuz hamd ediyorum ki Türkiye'ye saldıranlar bugün hayal kırıklığına uğramışlardır. Türkiye düşmanlarının maşaları bugün hayal kırıklığına uğramışlardır. Bu milletin içinden çıkan ama bu millete ihanet eden taşeronlar, milletin ne kadar aziz, ne kadar asil, ne kadar kahraman olduğunu bir kez daha görmüşlerdir. Millet istiklaline uzanan elleri sandığa gömmüştür. Millet sinsi planları, ahlaksız tuzakları bozmuştur."

"Bizler de iyi niyetimizin kurbanı olduk"

"Bizler de iyi niyetimizin kurbanı olduk. Ama şimdi artık bunları ayıklama zamanı gelmiştir hukuk içinde, yasalar içinde.Çünkü bu tür şebekeleri ne bu millet hoşgörüyle karşılar ne de biz karşılarız."

"Bugün hiç kimse mahsun olmasın"

"Bugün hiç kimse mahsun olmasın, bugün hiç kimse üzülmesin. 77 milyon bilsin ki bugün Türkiye kazanmıştır. 77 milyonun her biri ferdi bilsin ki bugün yeni Türkiye kazanmıştır. Bugün yeni Türkiye'nin düğün günüdür. 77 milyonun içinde tek bir kişi bile kaybetmemiştir çünkü onlara hizmetkar olan bir kadro ayrımcılık yapmadan iş başındadır."

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum