1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. ‘Erdoğan- Obama Görüşmesi’ ve Aşağılık Ruhlular..
‘Erdoğan- Obama Görüşmesi’ ve Aşağılık Ruhlular..

‘Erdoğan- Obama Görüşmesi’ ve Aşağılık Ruhlular..

Tayyîb Erdoğan, Uluslararası Nükleer Güvenlik Zirvesi toplantısına katılmak üzere Washington’a giderken, içerdeki mâlum bir grup medya, tam bir kuklalık halet-i ruhiyesiyle, Obama’nın Erdoğan’la görüşmeyeceğini gündemlerine oturtmuşlardı.

A+A-

Selahaddin E. Çakırgil, gündemi değerlendiriyor:

Tayyîb Erdoğan, Uluslararası Nükleer Güvenlik Zirvesi toplantısına katılmak üzere Washington’a giderken, içerdeki mâlum bir grup medya, tam bir kuklalık halet-i ruhiyesiyle, Obama’nın Erdoğan’la görüşmeyeceğini gündemlerine oturtmuşlardı.

Böyle bir görüşme olmadığı takdirde, Erdoğan akıllarınca, -sadece ‘Başkan’ diye adetâ bütün dünyanın başkanı imiş gibi andıkları-  B. Amerika Başkanı’nın nezdinde  itibarsız  hale gelecekti.

Bu durum, aşağılık kompleksinden de öte, beyinlerini ve kalblerini, fikir ve duygularını emperyalistlerin beğenileriyle özdeşleştirmiş ‘yerli yabancı’ların sergileyebileceği bir sefillik...

Erdoğan oraya, 50’den fazla ülke liderinin katıldığı bir uluslararası toplantı için değil de, sırf Obama ile görüşmek için gitseydi de görüşme gerçekleşmeseydi, bir diplomatik skandaldan söz edilebilirdi.  (Kaldı ki Şimdi herbirisi hayatta olmadıkları için, isimlerini vermeden, sağdan ve soldan diye tarif edilen nice siyasetçilerin Amerikan Başkanı ile görüşmek için orada günler boyu beklediklerini ve yüzkızartıcı bir durum sergilediklerini hatırlatmakla yetinelim.)

Onca iddia ve temennilere rağmen Obama, Erdoğan’la resmî olmayan ve amma 50 dakika süren uzun bir görüşme yapınca, o görüşmeme ihtimalinden meded umanlar yamuldular; ama, utanmaktan nasibleri olmayınca, suratlarına tükürseniz, onu bile bereketli  Nisan Yağmuru sanırlar.  

***

Yazının Devamı>>>