1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Erdoğan: Ne Kadar Etabınız Varsa Hepsiyle Beraber Gelin
Erdoğan: Ne Kadar Etabınız Varsa Hepsiyle Beraber Gelin

Erdoğan: Ne Kadar Etabınız Varsa Hepsiyle Beraber Gelin

Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe girişimi sırasında bombaladığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etti. Meclis'te konuşma yapan Erdoğan, vatandaşlara çağrıda bulunarak, "İkinci bir talimata kadar sakın bu meydanları boş bırakmayın. Nihai kararı milletimizle vereceğiz ama biraz daha sabır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Meclis'in bombalanan bölümlerinde incelemelerde bulundu ve daha sonra TBMM Tören Salonu'nda konuşma yaptı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

TBMM'deki buluşmamızın bu böyle bir silahlı teşebbüsün ardından olmasını istemezdim. Ne yazık ki böyle bir teşebbüs ardından oldu.

Meclis'in halini görünce büyük bir hüsran yaşadım

Parlamento binamızı gezerken Meclis'imizin düştüğü bu hali görünce gerçekten büyük bir hüsran yaşadım diyebilirim. Bu teşebbüste bulunanların bu milletin evladı olması mümkün değil. Bunlar sadece askeri kılık kıyafet içerisinde, buna bürünmüş çok açık net teröristlerdir.

Silahlarını millete karşı kullanacak kadar namussuzlar

Ülkemizde, bölücü terör örgütünü biliyorduk, DAEŞ'i, PYD'yi biliyorduk, bunları biliyorduk fakat tanımı farklıydı. Ne diyorlardı, işte bunlar aynı zamanda dini grup, eğitimle uğraşırlar, silahla işi yok. Bunların silahla işi diğerlerinden çok daha farklı bir şekilde, bunlar bu milletin parasıyla elde ettikleri silahı, tüm uçaklarıyla, tanklarıyla, ağır silahlarıyla millete karşı kullanacak kadar alçak, hain, namussuzdurlar.

Hamdolsun, bekledikleri neticeyi alamadılar

Bunların Pensilvanya'daki yönetici şimdi oradan sürekli meydan okuyor. Kendine gel. Ve tabii bir taraftan da Türkiye'den kaçıp, oradaki çiftliklerinde buluştukları kişilerle beraber burayı izlemeye kalktılar. Hamdolsun, bekledikleri neticeyi alamadılar. Çünkü bunlar dini bildiklerini zannediyorlardı, ama bir şeyin farkında değildiler: En büyük hesap sahibinin Allah olduğunu bunlar hesap dışı tutmuşlardır.

Milletin meydanları doldurması hesaplarını bozdu

Kendilerine göre koordinatlar istediler tutmadı, geldiniz Meclis'i vurdunuz. Milleti vurmaya kalktınız, işte onun için bu kardeşiniz elindeki telefonlarla, cep telefonlarıyla televizyonlara bağlandığı zaman, meydanlara milletimi davet ettiğim andan itibaren, milletim meydanları doldurduysa işte bunların hesabının dışındaki adımdı ve buraya yapılan o saldırıydı.

Sakın bu meydanları boş bırakmayın

Milletime şu çağrıda bulunuyorum: İkinci bir talimata kadar sakın bu meydanları boş bırakmayın. Nihai kararı milletimizle vereceğiz ama biraz sabır. Çünkü, bu öyle bir virüs ki metastaz yapmış, bunun tam manasıyla kazınması, bazen bu kazımalar bile yetmez, hiç ummadığınız bir yerden üreyebilir. Ama biz bunu minimize etmek zorundayız.

Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin

Bunlar takiyyeyi çok başarılı yapıyorlar, kendilerini çok iyi gizliyorlar. Bunlar bukalemuna saygsızlık olur, ondan öteler. Birçok virüsler dolaşıyor, bakıyorsunuz ikinci etabı, üçüncü etabı gelecek. Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin.

Demokratikleşme sürecimizin hızlandırılmasını teminat altına alma adımıdır. Süratle yasaların çıkarılması ve bu yasalarla birlikte inşallah parlamentomuzun şu süreci işletmesi ve bir an önce bu Fetullahçı Terör Örgütü ve diğer terör örgütlerinden bu kurumlarımızı, devletimizin kurumlarını temizleme operasyonunun hızlandırılması olayıdır.

Bu vesileyle TSK'mızın bu adilere, bu alçaklara bu yamyamlara aldanmayan personeline teşekkür ediyorum.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT