1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenazesinde Konuşma Yapacak
Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenazesinde Konuşma Yapacak

Erdoğan, Muhammed Ali'nin Cenazesinde Konuşma Yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumartesi hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali'nin cenazesine katılmak için ABD'ye gidecek.

A+A-

Muhammed Ali'nin sözcüsü Bob Gunnell, cenazede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın konuşma yapacağını söyledi. Gunnell, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın cenazede konuşmak için talepte bulunduğunu belirtirken, "Belirli bir sıra içinde konuşmalar yapılacak" dedi.

Cumhurbaşkanlığı'dan yapılan açıklamada da Erdoğan'ın Çarşamba gecesi yola çıkacağı bilgisi verildi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhammed Ali’nin ABD’deki Müslüman toplumunun liderlerinden İmam Zaid Şakir tarafından Perşembe günü kıldırılacak olan cenaze namazında saf tutacak. Cumhurbaşkanı, Muhammed Ali için Cuma günü son derece kalabalık bir katılımla gerçekleşmesi beklenen anma ve uğurlama törenine katılacak" denildi.

'İnternetten canlı yayınlanacak'

Aile sözcüsü Gunnell, 22 bin kapasiteli basketbol salonu KFC YUM Center'daki törene Muhammed Ali'nin tüm sevenlerinin davetli olduğunu açıklamıştı. Sözcü, "Tören İslami usûllere göre yapılacak ama Muhammed tüm insanları severdi" dedi. Tören internetten de canlı olarak yayınlanacak.

Aktör Billy Crystal de bir konuşma yapacak.

Muhammed Ali 1976’da Milli Selâmet Partisi Başkanı Erbakan ile İstanbul’da buluşmuştu.  

Kaynak: Al Jazeera, Reuters

HABERE YORUM KAT

2 Yorum