1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: Kimliğimi Şu Kürsüye Bırakır Giderim
Erdoğan: Kimliğimi Şu Kürsüye Bırakır Giderim

Erdoğan: Kimliğimi Şu Kürsüye Bırakır Giderim

Recep Tayyip Erdoğan, ''O bebeklerin ölümüne susmaktansa Başbakan kimliğimi şu masaya bırakır giderim'' dedi.

A+A-

Suriye'nin Banyas şehrinde öldürülen bebeklerin görüntüsünün gözünün önünden hiç gitmediğini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''O bebeklerin ölümüne susmaktansa Başbakan kimliğimi şu masaya bırakır giderim'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Birilerinin, Şam'daki canilerle, Şam'daki gayrimeşru yönetimle gönül bağı olabilir. Birilerinin, eli kanlı terör örgütleriyle muhabbeti olabilir. Birilerinin mezhep taassubu içinde bir mezhep çatışmasına körükle gitme niyeti de olabilir ama biz buna izin vermeyeceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Suriye'deki mesele, AK Parti'nin, Recep Tayyip Erdoğan'ın meselesi değil, Türkiye'nin meselesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin meselesidir. Milletimizin meselesidir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "Bizi, Türkiye'yi, Suriye'deki kanlı bataklığın içine çekme yönündeki her provokasyon, her tahrik karşısında, son derece dikkatli, son derece hassas, en önemlisi de son derece soğukkanlı olmak zorundayız. Büyük devlet, hadiseler karşısında soğukkanlılığını muhafaza edebilen, aklıselimle düşünebilen, aklıselimle hareket edebilen devlettir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "Bu saldırıların amacı, en başta milletimin fertleri arasında nifak oluşturmak, milletimin fertleri arasına fitne sokmak, milletimin zihninde soru işaretleri oluşturmaktır. Buna izin vermeyeceğiz. Terörün de, Türkiye düşmanlarının da, Türkiye'nin birlik fotoğrafını kirletmelerine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "Bizi, Türkiye'yi, Suriye'deki kanlı bataklığın içine çekme yönündeki her provokasyon, her tahrik karşısında, son derece dikkatli, son derece hassas, en önemlisi de son derece soğukkanlı olmak zorundayız. Büyük devlet, hadiseler karşısında soğukkanlılığını muhafaza edebilen, aklıselimle düşünebilen, aklıselimle hareket edebilen devlettir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "Bu saldırıların amacı, en başta milletimin fertleri arasında nifak oluşturmak, milletimin fertleri arasına fitne sokmak, milletimin zihninde soru işaretleri oluşturmaktır. Buna izin vermeyeceğiz. Terörün de, Türkiye düşmanlarının da, Türkiye'nin birlik fotoğrafını kirletmelerine asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "Bir ülkenin acısını, 76 milyon milletin ortak hüznünü ilk andan itibaren siyasi bir rant vesilesi haline getirmek, en hafif itibariyle, en hafif tabiriyle ahlaksızlıktır" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Reyhanlı ilçemizdeki bu saldırıların hemen ardından, bütün imkanlarımızla, sağlık ekiplerimizle, Kızılayımız'la, güvenlik ve istihbarat ekiplerimizle, bölgedeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Sağlık Bakanlığımızın tüm birimleri teyakkuza geçti ve yaralılara müdahale edilmesi, yaralı vatandaşlarımızın intikali konusunda tüm araçları, tüm imkanları seferber ettik. Güvenlik ve istihbarat birimlerimiz, hadisenin aydınlatılması için çalışmalarını anında başlattı'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'daki bombalı saldırılara ilişkin, "Bugün bir olmak, beraber olmak,  76 milyon acıyı paylaşmak, saldırılara birlikte göğüs germek, tüm dünyaya birlik fotoğrafı sunmak zorundayız. Bugün 'ben söylemiştim' diyerek suçlama, itham etme, içerde suçlu arama günü değildir. Saldırı olduğu andan itibaren, daha biz cenazelerimizi kaldırmadan, daha yaralar sarılmadan, saldırganları unutturup meseleyi siyasi bir çıkar meselesi haline getirme günü hiç değildir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hatay'da Reyhanlı ilçesinde yakınlarını kaybeden annelerin, yakınlarını kaybeden tüm kardeşlerimizin acısını en az onlar kadar yüreğimizde hissediyor, onların acısını paylaşıyoruz. Milletçe gerçekten büyük bir hüzün içindeyiz. Allah'ın izniyle, milletimizin dirayetiyle, sabırla, soğukkanlılıkla, en önemlisi de birlikle, beraberlikle, tek yürek olarak bu acıyı aşacak, böyle acıların yaşanmasının da önüne geçeceğiz" dedi. (Zaman)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum