1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan Karşıtlarının Gül Umudu!
Erdoğan Karşıtlarının Gül Umudu!

Erdoğan Karşıtlarının Gül Umudu!

Tayyip Erdoğan’ı siyaset zemininde alt edemeyenler umutlarını parti içinde çıkmasını bekledikleri rekabete bağlamış görünüyorlar!

A+A-

HAKSÖZ HABER

Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimiyle bir kere daha hüsrana uğrayan Tayyip Erdoğan karşıtı cephe yeni bir güreşe hazırlanıyor. Ama bu kez mindere kendileri aday çıkartmayacaklar!

Tüm umutları Abdullah Gül’ün parti içinde yeterli desteği alarak genel başkanlığa talip olması. Tayyip Erdoğan’ın Abdullah Gül ismine sıcak bakmayacağı bilindiğinden bu yolla AK Parti içinde bir yarılma oluşması için duacılar!

Bu yüzden kendilerince inisiyatif alarak Gül’ün önünü açmaya ve bu yolla parti içinde ağırlıklarını sürdürmeye çalışan Bülent Arınç gibi, Salih Kapusuz gibi isimlerin Abdullah Gül lehine yaptıkları açıklamalar manşetlere taşınıyor. Gülen grubuna ait yayın organları bilhassa bu kampanyada çok etkin gözüküyor. Seçim öncesi başlayan Abdullah Gül üzerinden partiyi kanırtma gayretleri bu gruba ait gazete ve televizyonlarda yoğunlaşmış durumda.

Şüphesiz Tayyip Erdoğan’ın tek adam konumuna oturması, her şeyi tek başına belirlemesi hoş bir manzara oluşturmuyor ama Gezi kalkışması, Suriye ve Mısır hadiselerine verilen tepkiler, 17 Aralık ve benzeri kritik gündemler göz önüne alındığında Tayyip Erdoğan’ın omurgalı duruşunun değeri anlaşılmak durumunda. Aynı süreçlerde gerek Abdullah Gül’ün, gerekse de onu destekleyen Bülent Arınç gibi isimlerin zikzakları da hatırlamaya değer. En son Sisi’ye tebrik mesajı olayı ile bir kere daha netleşen bu görüntü dikkate alındığında yeni krizlerle karşılaşmamak adına önümüzdeki süreçte Erdoğan’ın en uyumlu çalışabileceği isim olarak Ahmet Davutoğlu’nun öne çıktığı söylenebilir. 

HABERE YORUM KAT

8 Yorum