1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: Fikrinin Namusu Yoksa Böyle Döner Durur
Erdoğan: Fikrinin Namusu Yoksa Böyle Döner Durur

Erdoğan: Fikrinin Namusu Yoksa Böyle Döner Durur

Erdoğan, "AKP çözüm sürecinde partner olmaktan çıktı. Devletin geleceğini düşünenler ve seküler güçler rol almalı" ifadeleri nedeniyle Van milletvekili Aysel Tuğluk'u isim vermeden sert bir şekilde eleştirdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AKP çözüm sürecinde partner olmaktan çıktı. Devletin geleceğini düşünenler ve seküler güçler rol almalı" ifadeleri nedeniyle Van milletvekili Aysel Tuğluk'u isim vermeden sert bir şekilde eleştirdi. Erdoğan, "Fikrin namusu yoksa işte böyle insan en uçlarda döner durur" dedi.

Star Gazetesi Necip Fazıl Ödülleri Takdim Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "AKP çözüm sürecinde partner olmaktan çıktı. Devletin geleceğini düşünenler ve seküler güçler rol almalı" şeklindeki sözleri nedeniyle Van milletvekili Aysel Tuğluk'u isim vermeden sert bir şekilde eleştirdi. "Şu anda esen her rüzgarın önünde eğilen, çıkarlarına göre tavır belirleyen, dün söylediğinin tam tersini bugün söylemekten kaçınmayanlara bakınca, Necip Fazıl'ın ve onun geçmişten alıp bugüne miras bıraktığı fikir namusunu daha iyi anlıyoruz." diyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"İşte en son birisi çıktı, yazdığı bir makalede devletin geleceği adına seküler güçleri sorumluluk almaya davet etti. Bundan 7 yıl önce kendisinden başkasına hayat hakkı tanımayan ırkçı kesimler, 'Ordu göreve' diye çağrılar yapıyorlardı. Zamanın cilvesine bakın ki bugün de aynı şekilde kendisinden başkasına hayat hakkı tanımayan, aynı şekilde ırkçı zihinler devletin geleceği adına seküler güçleri göreve davet ediyor. Eğer, fikrin namusu yoksa, ahlakı yoksa, fikrin ruhu yoksa işte böyle insan en uçlarda döner durur. Bir gün bakarsınız devlet düşmanı olmuş, bir gün bakarsınız darbecilik yapıyor. Bir gün bakarsınız barış güvercini olmuş, bir gün bakarsınız eline taş almış askere atarak teröristlik yapıyor. Bir gün bakarsanız ırkçılıktan şikayet ediyor, bir gün de bakarsanız kendisinden nefret eden ırkçılardan darbe dileniyor.

Sözleriyle sadece bir tek kişiyi kastetmediğini belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin son 12 yılına bakın, fikir gelgitlerine bakın orada çok sayıda böyle örnek göreceksiniz. En uç fikirlerin ortak çıkarlar söz konusu olunca nasıl da fikri ve fikir namusunu bir kenara bırakıp ittifaklar kurduklarını göreceksiniz. Necip Fazıl, kendisinden öncekiler gibi bize ahlakı olmayan her mücadelenin yanlış olduğunu öğretti. İnşallah bizler de bizden sonraki nesiller de mücadeleyi ahlakla, namusla, adaletle sürdürmenin gayreti içinde olacağız. Başkalarının yanlış yapıyor olması, bizim yanlış yapmamızı mazur ve meşru hale getirmez. Onlar ne kadar eğilirse eğilsin, biz elif gibi dimdik duracağız."

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT

2 Yorum