1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan: "Artık Esed'e Sayın Demeyeceğim"
Erdoğan: Artık Esede Sayın Demeyeceğim

Erdoğan: "Artık Esed'e Sayın Demeyeceğim"

Erdoğan, Esed'le ilgili açıklamalarda bulunurken, CHP'ye de zalim Suriye rejimi ile görüştüğü için eleştiride bulundu.

A+A-

Dün akşam Başbakanlık'ta düzenlenen basın toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li heyetin Beşşar Esed'le yaptığı görüşmeye yönelik bir soruyu yanıtladı.

Yapılan ziyaretle ilgili CHP'yi eleştiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sayın Esad demeyeceğim artık. Çünkü o geride kaldı. Esad, Türk hükümetinden tabii ki şikayet edecek. Bu ülkenin ana muhalefet partisi, milletvekillerini bu diktatörle, bu zalimle neden görüşmeye yolluyor?

Yeri geldiğinde ülkemize saldıran bir rejim var. Türk hükümetini BM'ye şikayet edecekmiş? 250 bin insanı topraklarımızda barındırdığımız için mi şikayet edecek? Soykırım uyguluyor ülkesinde, bunun için mi şikayet edecek bizi?

BM'nin asli görevi dünya barışına hizmet etmektir, dünyada savaşlara yandaş olmak değil. Esed bildiğini hangi yoldan yapacaksa yapsın. Bizim abdesimizden şüphemiz yok, namazımızdan da. Suriye'deki rejmin zulmünden kaçanlara kapımız açık. Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz."

Suriye'ye giden CHP'li milletvekilleri Hasan Akgöl, Mevlüt Dudu ve Şafak Pavey'den oluşan bir heyet, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'le görüştü. (trt)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT