1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erdoğan, Annesini Gözyaşlarıyla Uğurladı
Erdoğan, Annesini Gözyaşlarıyla Uğurladı

Erdoğan, Annesini Gözyaşlarıyla Uğurladı

Dün vefat eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan'ın cenaze namazı Fatih Camii'nde kılındı.

08 Ekim 2011 Cumartesi 14:16A+A-

Tenzile Erdoğan için Fatih Camii'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına yoğun bir katılım oldu. Merhumenin naşı Karacaahmet mezarlığına defnedilmek üzere omuzlara alındı. İşte cenaze töreniyle ilgili bazı detaylar:

13:50 - Somali'de de gıyabi cenaze namazı kılındı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vefat eden annesi Tenzile Erdoğan için Somali'nin başkenti Mogadişu'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

13:47 - Tabutu Erdoğan ve Gül omuzladı

Müteveffa Tenzile Erdoğan'ın tabutunu musalla taşından cenaze aracına kadar Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül omuzladı.

13:46 - Erdoğan gözyaşlarını tutamadı

Başbakan Erdoğan, son dakikaya kadar dirayetini korudu ama 'HELALLİK' istenirken göz yaşlarını tutamadı.

13:41 - Cenaze namazının ardından dua ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, namazın ardınan kısa bir konuşma yaparak Tenzile Erdoğan'ın şahsında vefat eden tüm anne ve babalara rahmet diledi ve helallik aldı.

13:36 - Erdoğan'da Annesinin tabutunun önüne geldi

Başbakan Erdoğan'da Annesinin tabutunun önüne geldi; cenaze namazı kılınıyor. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez kıldırıyor.

13:04 - Cenazeye kimler katılıyor?

Cenaze namazına; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, bakanlar, milletvekilleri, iş, sanat ve spor dünyasından çok sayıda tanınmış sima ve binlerce vatandaş katılıyor. Cenaze töreninde Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) bir heyet yer alıyor. MHP'den ise Faruk Bal, Murat Başesgioğlu ve Mehmet Şandır da cenazeye katılıyor. HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da camide yerini aldı. İş ve spor dünyasından ise; Orhan Gencebay, Fenerbahçe Kulubü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Beşiktaş Jimnastik Kulubü Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray Kulubü eski başkanı Adnan Polat, eski milil basketbolcu İbrahim Kutluay gibi ünlü simalar törende yer alıyor.

erdogan-gozyasi-3.jpg

12:38 - Taziyeleri kabul eden Erdoğan Kur'an dinlemek için camiye girdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, annesi Tenzile Erdoğan'ın tabutunu omuzlayarak Fatih Camii'nin avlusundaki musalla taşına kadar getirdi. Tabutun musalla taşına konulmasından sonra Erdoğan ve ailesi katılımcıların taziyelerini kabul etti.

Başbakan daha sonra öğle namazını kılmak ve namaz öncesi okunan Kur'an-ı Kerim tilavetini dinlemek üzere camiye girdi.

12:14 - Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Annemize Allah'tan rahmet diliyorum

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın vefat eden annesi Tenzile Erdoğan'a Allah'tan rahmet dileyerek, ''Mekanı cennet olsun. Sayın Başbakanımıza, değerli ailesine ve milletimize baş sağlığı diliyorum'' dedi.

Tenzile Erdoğan'ın naaşı daha sonra omuzlarda taşınarak cenaze aracına bindirilerek Karacaahmet Mezarlığı'na doğru yola çıktı. Başbakan Erdoğan da aynı araca bindi...

Aşırı kalabalık nedeniyle cenaze aracı adım adım ilerleyebildi.

Başbakan Erdoğan'ın annesi Tenzile Erdoğan, Karacaahmet Mezarlığı'nda aile kabristanında toprağa verildi.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum