Erdoğan Abdulkadir Molla İçin Devreye Girdi

12.12.2013 10:03
Erdoğan Abdulkadir Molla İçin Devreye Girdi
Başbakan Erdoğan Bangladeş'te idam cezasına çarptırılan Cemaat-i İslami liderlerinden Abdulkadir Molla için devreye girdi.

Erdoğan Cemaat-i İslami liderlerinden Molla’nın idam cezasının infazına engel olunması için Bangladeş Başbakanı ile görüştü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bangladeş’te Cemaat-i İslami liderlerinden Abdulkadir Molla’nın idam cezasına çarptırılmasıyla ilgili Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ile telefonda görüştüğü ve Molla hakkındaki idam cezasının infazına engel olunmasını istediği bildirildi.

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre görüşmede Bangladeş’in istikrar ve iç barışına verdiğimiz önemi vurgulayan Erdoğan, Türkiye ve Bangladeş’in tarih boyunca hep dayanışma içinde olduğunu, iki ülke halklarının birbirlerini çok iyi anladıklarını ifade etti.

YENİ YARALARA YOL AÇABİLİR

Bangladeş’in huzur ve birlik içinde geleceğe ilerlemesinden Türkiye olarak büyük memnuniyet duyduklarını belirten Erdoğan, Cemaat-i İslami liderlerinden Abdulkadir Molla’nın idamının ülkede yeni yaralara ve yeni sorunlara yol açabileceğine dikkati çekti. Türkiye'nin idam cezasını kaldırmış bir ülke olduğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, Bangladeş'in bugün yeni sorunlara değil istikrara ve gelişme çizgisini sürdürmeye ihtiyacı olduğuna işaretle, Hasina'dan Abdulkadir Molla hakkındaki idam cezasının infazına engel olunmasını istedi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim