1. HABERLER

  2. HABER

  3. Erbaş: 28 Şubat’ı Kimin Yaptığını Unutmadık
Erbaş: 28 Şubat’ı Kimin Yaptığını Unutmadık

Erbaş: 28 Şubat’ı Kimin Yaptığını Unutmadık

Darbecilerin Refah Partisi AK Parti’den farklıydı’ şeklindeki çıkışları tamamen taktiksel.

30 Ocak 2012 Pazartesi 04:15A+A-

Ergenekon’un oynadığı oyunlara karşı Millî Görüş camiasını uyaran Fethullah Erbaş; “Ergenekon şebekesi, millî irade düşmanıdır... 28 Şubat darbesi bir Amerikan plânıydı... Dün Amerikancı, bugün ulusalcı olan Ergenekoncular, Erbakan Hoca’nın ardından timsah gözyaşları döküyorlar... Erbakan’ın ne büyük bir vatansever olduğunu 28 Şubat’ta bilmiyorlar mıydı?” dedi.

Haber: EROL METİN

Ergenekon yandaşları, asrın davasını sulandırmak için her türlü yönteme başvuruyor. 28 Şubat döneminde Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’a yapmadıkları eziyeti bırakmayan ve ülkenin meşru başbakanına küstahça küfür edenler, bugün darbe davalarını tartışmalı hale getirmek amacıyla Saadet Partisi mensuplarına yaranmaya, şirin gözükmeye çalışıyor.

“ERGENEKON’UN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Akit’e konuşan Refah Partisi eski Van Milletvekili Fethullah Erbaş, Milli Görüş camiasının kurgulanan oyun karşısında uyanık olması gerektiğine dikkat çekerken, Ergenekon davasını sonuna kadar desteklediklerini söyledi. Ergenekon şebekesinin milli irade düşmanı olduğunu belirten Erbaş, “Ergenekon’un ne olduğu bugün ortaya çıkmış durumda. ‘İktidara muhalif olduğumuz için içerideyiz’ numaralarını artık kimse yutmuyor” dedi.

“ERGENEKON DAVASI DEĞİL 28 ŞUBAT AMERİKAN PLANIYDI”

ETÖ’cülerin gerçekte Amerikan karşıtı olmadıklarını kaydeden Erbaş, “28 Şubat süreci, Amerikan menşeli bir süreçti. Postmodern darbe dedikleri şey Amerikan planıydı. Buna alet olanlar da Ergenekon’culardı. Amerika o dönemde onları kullandı. O gün Amerikancı olanlar bugün çıkmış kendilerini ulusalcı olarak tanımlıyorlar. Buna ancak gülüp geçeriz. Şimdi çıkmışlar ‘Biz Amerikan planına kurban gittik’ diyorlar. Ergenekon davaları değil, 28 Şubat Amerikan planıydı” diye konuştu.

“FOTOĞRAFLARIMIZI BASIP İHANETLE SUÇLUYORLARDI”

28 Şubat döneminde kendilerine zulmedenlerin bugün Erbakan’a methiyeler dizdiğine işaret eden Fethullah Erbaş, “Onlar ne kadar şirin gözükmeye çalışırsa çalışsınlar, asıl maksatlarının ne olduğunun farkındayız. Bize yapılan zulümleri unutmadık. Gazete manşetlerinde boy boy fotoğraflarımızı basıp bizi ihanetle suçluyorlardı. Her Allah’ın günü bize hakaret ediyorlardı. Nasıl unutacağız bunları? Andıçları, fişlemeleri, başörtülü kızlarımızın ikna odalarında sorgulanmalarını unutmak mümkün mü? Bunları yapanlar bugün bir bir yargıya hesap veriyor” ifadelerini kullandı.

“28 ŞUBAT’TA ERBAKAN’IN VATANSEVER OLDUĞUNU BİLMİYOR MUYDUNUZ?”

Ergenekon sanığı MGK eski Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç ve Refah Partisi’ni kapatan Yargıtay eski Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş gibi isimlerin Erbakan’ın ardından timsah gözyaşları döktüğünü vurgulayan Erbaş, “Ergenekon çevresi bugün davayı sulandırmak için bir sürü numara çekiyorlar. Yok ‘Erbakan böyle iyiydi. Ülke menfaatlerini gözetirdi’ falan diyorlar. Başbakanken böyle olduğunu bilmiyor muydunuz? 28 Şubat’ta neredeyse idamımızı isteyeceklerdi” şeklinde konuştu.

“ELLERİNDEN GELSE DAHA AĞIRINI YAPACAKLAR”

Darbecilerin fırsat bulmaları halinde Milli Görüş camiasına aynı acıları yaşatacağını dile getiren Fethullah Erbaş, “Ellerinden gelse yine aynı şeyleri yapacaklar. Hatta daha ağırını yapacaklar. Güçleri yetse AK Parti’ye de aynısını yapacaklar. Zaten partiyi kapatmaya çalıştılar. ‘Refah Partisi AK Parti’den farklıydı’ şeklindeki çıkışları tamamen taktiksel. Bu kadar Refah Partisi’ni, merhum Erbakan’ı sevdiklerini bilmiyorduk! Bu sevginin altında nelerin yattığının bilincindeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT

2 Yorum