Enver Aydemir Özgürlüğüne Kavuşuyor!

07.06.2010 00:22
Enver Aydemir Özgürlüğüne Kavuşuyor!
İmani redçi Enver Aydemir kardeşimiz GATA’ya sevkedilmesinin ardından, GATA’dan verilen “anti-sosyal kişilik” tanısıyla “Askerliğe elverişli değildir” raporu verildi. Enver Aydemir yarın serbest bırakılacak.

HAKSÖZ HABER

24 Aralık 2009'dan beri tutuklu bulunan ve "Firar suçu"ndan 10 ay ceza almış olan Enver Aydemir, hakkında açılmış 4 adet "askerlikten sıyrılmak kastıyla emre itaatsizlikte ısrar" davasının her birinden 5 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyordu. Kendisine dayatılan askeri cezaevi elbiselerini giymeyi reddettiği için duruşmalara da çıkarılmıyordu.

Aydemir'in 1 Haziran'da yapılan duruşmada, psikolog-doktorun isteği üzerine GATA'ya sevkedildiği, orada kendisine uygulanmak istenen psikolojik testi ve pijamaları giymeyi reddettiği öğrenildi. 2 Haziran'daki duruşmasında ise Avukat Davut Erkan mahkemeye, Enver'in düşüncelerini ifade eden 4 sayfalık bir yazılı metin sundu. Enver Aydemir'in tahliye edildiği ve GATA'dan; önce askeri birliğe, sonra mahkemeye ve daha sonra da hakkında bir "emre itaatsizlikte ısrar" davası daha açılıp tekrar askeri cezaevine götürüleceği belirtiliyordu.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim