1. HABERLER

  2. HABER

  3. Engin Alan Sert Konuştu: Ne Kadar Namussuz Varsa...
Engin Alan Sert Konuştu: Ne Kadar Namussuz Varsa...

Engin Alan Sert Konuştu: Ne Kadar Namussuz Varsa...

Balyoz davasında tutuklu bulunan MHP milletvekili Engin Alan Anayasa Mahkemesi’nin hak ihlali kararının ardından tahliye oldu.

A+A-

Balyoz tutuklusu ve MHP milletvekili Engin Alan, Sincan Cezaevi’nden tahliye edildi. Cezaevi çıkışında açıklama yapan Alan, "Hiç kimse bugüne kadar olanların yanına kar kalacağını düşünmesin" dedi.

Cezaevi çıkışında kendisini karşılamaya gelenlere el sallayan Engin Alan, gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Birinci söyleyeceğim şu; Anayasa Mahkememiz verdiği bu kararla iki şey yaptı. Birincisi bize özgürlüğümüzü iade etti. Ama bana göre daha önemli bir şey yaptı. Bu mahkemeden başka her şeye benzeyen özel yetkili mahkemelerin, yaptıkları hukuksuzluklar sonunda yerlerde sürünen Türk yargısının itibarını, adına yargı erkini kullandığı Türk milletine iade etti. İkinci söyleyeceğim şu; Belki ben diğerlerinden başka bir şey söyleyeceğim. Bugüne kadar olan hiçbir şey, yok sayılamaz. Eğer yok sayar isek hayatlarını, sağlıklarını kaybeden arkadaşlarımıza ihanet olur. Bu alçaklığı yapan, planlayan, destekleyen ne kadar namussuz varsa, bunlar bu ülkenin vicdanlı, onurlu, adil yargıçlarının önüne oturup hak ettikleri cezayı alana kadar bu mücadele sürecek.

Alan, cezaevinde kalan son vekil idi. Böylelikle cezaevinde hiçbir vekil kalmadı.

MECLİS'TE YEMİN EDECEK

Cezaevinde olduğu için Meclis'in yemin etmeyen tek milletvekili olan Alan'ın, gelecek hafta içinde Genel Kurul'da yemin etmesi bekleniyor.

Genel Kurul'da tahliye sonrası ilk yemin eden milletvekili CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal oldu. Haberal'ın 2 Ekim 2013'de and içmesinden sonra, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay da 10 Aralık 2013'de Genel Kurul'a gelerek yemin etti.

HABERE YORUM KAT

4 Yorum