1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Enbar ve Selahaddin’de Çok Sayıda Köy IŞİD’den Alındı
Enbar ve Selahaddin’de Çok Sayıda Köy IŞİD’den Alındı

Enbar ve Selahaddin’de Çok Sayıda Köy IŞİD’den Alındı

Enbar ve Selahaddin illerinde yürütülen operasyonlarda, çok sayıda köyün IŞİD’den alındığı bildirildi.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Enbar’daki “el-Cezire Operasyonu” komutanlarından Tümgeneral Kasım el-Muhammedi, yaptığı açıklamada, Haydar el-İbadi’ye bağlı güçler ile milislerin, el-Bağdadi ilçesinin kuzeyindeki ez-Zira ve Hacer el-Kusayr köyleri ile el-Kusayriyyat köyünü IŞİD aldığını söyledi.

el-Muhammedi, operasyonda bazı IŞİD militanlarının öldüğünü, iki aracın kullanılamaz duruma, 213 bombanın da etkisiz hâle getirildiğini anlattı.

Selahaddin’deki Operasyon

Selahaddin’de yürütülen operasyona katılan Haydar el-İbadi’ye bağlı emniyet güçlerinden Yüzbaşı Gazvan el-Cuburi de Selahaddin vilayetinde IŞİD’in “son kalelerinden” eş-Şarkat kenti çevresini geri aldıklarını ifade etti.

Kentin batısından 3, güneyinden 2 ve kuzeyinden 10 kilometrelik alana kadar olan bölümde kontrolün sağlandığını ve bazı köylerin ele geçirildiğini aktaran el-Cuburi, operasyonda Haydar el-İbadi’ye bağlı askerlerden birinin öldüğünü, 6’sının yaralandığını belirtti.

Bombalı Saldırılar

Bağdat'ın el-Mahmudiye ilçesi, Ebu Duşeyr Mahallesi ve el-Beyya bölgesinde yaşanan bombalı saldırılarda biri polis 4 kişi yaşamını yitirdi, 5’i polis 17 kişi yaralandı.

Saldırıların sorumluluğunu üstlenen olmadı.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT