1. HABERLER

  2. HABER

  3. “En Önemli Mesaj PKK’ya ve Onun Güdümündeki Yapılara”
“En Önemli Mesaj PKK’ya ve Onun Güdümündeki Yapılara”

“En Önemli Mesaj PKK’ya ve Onun Güdümündeki Yapılara”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’nin resmî olmayan sonuçlarına ilişkin ilk açıklamasını yaptı.

A+A-

“Seçim sonuçları, milletimizin tercihinin, 7 Haziran’da risk altına giren istikrar ve güven ortamına sahip çıkmaktan yana olduğunu göstermiştir.” değerlendirmesinde bulunan Erdoğan, sonuçlara göre, Türkiye’yi 13 yıldır tek başına yöneten AK Parti'nin gelecek 4 yıl için Türkiye halkından yeniden yetki aldığını kaydetti.

“En Önemli Mesaj PKK’ya ve Onun Güdümündeki Yapılara”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarının farklı kesimler için, farklı anlamlar içeren çok önemli mesajları bünyesinde barındırdığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“En önemli mesaj, hiç şüphesiz, bölücü terör örgütü ve onun güdümündeki yapılara yöneliktir. Türkiye’nin üzerine 7 Haziran sonrasında yeniden silahın, bombanın, şiddetin, kanın, gözyaşının, velhasıl terörün karanlık yüzünün gölgesini düşürmeye çalışan o yapıya, bölge halkı başta olmak üzere aziz milletimiz güçlü bir cevap vermiştir. Baskıyla, tehditle, kan dökmekle, can almakla demokrasinin, milli iradenin, hukukun, kalkınmanın yan yana olamayacağı, 1 Kasım’da bizzat milletimiz tarafından söz konusu kesimlere açık ve net bir şekilde belirtilmiştir. Milletimiz 1 Kasım seçimleriyle, ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğüne sahip çıkma yönünde güçlü bir irade ortaya koymuştur. Bu iradeye herkesin saygı göstereceğine inanıyorum.”.

“Hizmet, Proje ve Vizyon Siyaseti Tercih Edildi”

“1 Kasım seçimlerinin bir diğer önemli mesajı da, hiç şüphesiz, diğer muhalefet partilerine ve onların liderlerinedir. Sonuçlar, 7 Haziran seçimlerinde ikinci ve üçüncü olan partilerin, eskiden beri sergiledikleri uzlaşmaz ve rövanşist tavırlarını koalisyon görüşmelerinde de sürdürmelerinin, milletimiz tarafından tasvip edilmediğini göstermiştir. Aziz milletimiz, istismar ve polemik siyasetini değil, hizmet, proje ve vizyon siyasetini tercih ettiğini 1 Kasım seçimlerinde açıkça beyan etmiştir.”.

“AK Parti’yi ve Davutoğlu’nu Kutluyorum”

Erdoğan, 1 Kasım seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek, seçimlere katılan tüm partileri ve sandığa gidip oy kullanan tüm vatandaşları da tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek başına iktidar olan AK Parti’yi, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nu kutluyorum. Sandıkta ortaya koyduğu irade ile Türkiye’nin geleceğine, 2023 hedeflerine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.” ifadesini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT