1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Emperyalist Rusya’nın Varil Bombalı Saldırısında Ölü Sayısı 70'e Yükseldi!
Emperyalist Rusya’nın Varil Bombalı Saldırısında Ölü Sayısı 70'e Yükseldi!

Emperyalist Rusya’nın Varil Bombalı Saldırısında Ölü Sayısı 70'e Yükseldi!

Emperyalist Rusya'ya ait uçakların, Suriye'nin Maarat El Numan Kasabası'nda pazar yerine attığı varil bombalı saldırıda ölenlerin sayısı 70'e yükseldi.

A+A-

Muhaliflerin verdiği bilgiye göre, dün saat 14.00 sıralarında Rusya'ya ait 2 savaş uçağı kasabanın üzerinden uçarken, biri pazar yerine ve mahkeme binasına 4 varil bombası attı. Saldırı sonrası yıkılan binaların altında kalanları çıkarmak için halk seferber olurken, Suriyeli yerel kaynaklar 68 kişinin öldüğünü, 135 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Ölenlerin çoğunun kadın ve çocuklar olduğu belirtilirken, bölgedeki hastanelere kaldırılan yaralılardan 9'u Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'na getirildi. Buradan ambulanslarla Hatay'daki çeşitli hastanelerde götürülen yaralılardan 2'sinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin ise sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Hatay'da ölen 2 kişiyle birlikte ölü sayısının 70'e çıktığı belirtilirken, halen enkaz altında insanların bulunduğu, bu nedenle ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe edildiği kaydedildi.
KAYNAK: DHA ve HAKSÖZ-HABER

 

HABERE YORUM KAT