1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Emperyalist Rusya Suriye'de Tam Teşekküllü Hava Üssü İnşa Ediyor
Emperyalist Rusya Suriye'de Tam Teşekküllü Hava Üssü İnşa Ediyor

Emperyalist Rusya Suriye'de Tam Teşekküllü Hava Üssü İnşa Ediyor

Emperyalist Rusya’nın Suriye'deki katliamlarında kullandığı üssü genişleterek tam teşekküllü askeri hava üssüne dönüştürmeyi planladığı ifade edildi.

A+A-

Emperyalist Rusya'nın Suriye'deki katliamlarında kullandığı Himeymim (Bassel El-Esed) üssünü genişleterek tam teşekküllü askeri hava üssüne dönüştürmeyi planladığı bildirildi.

Rus İzvestiya gazetesinin, Federasyon Konseyi Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı Frants Klintseviç'e dayandırdığı haberde, Suriye'nin kuzeybatısındaki Lazkiye'de bulunan üssün hukuki statüsünün belirlenmesinin ardından genişletileceği ve Rus askerlerin daimi olarak kalabileceği koşulların oluşturulacağı belirtildi.

Klintseviç açıklamasında, üsse konuşlandırılacak uçak sayısının ikili anlaşmalar neticesinde artırılabileceğini ancak şu an için buna gerek olmadığını ifade etti. Rus senatör, üsse nükleer silah ve ağır bombardıman uçaklarının yerleştirilmeyeceğini kaydetti.

Haberde, Himeymim üssünün büyük uçakların inebileceği şeklide genişletileceği, askeri personelin kalması için altyapı oluşturulacağı ve üsteki güvenlik önlemlerinin artırılacağı ifade edildi.

HABERE YORUM KAT