1. HABERLER

  2. HABER

  3. Emniyet Müdüründen Savcıya Tehdit
Emniyet Müdüründen Savcıya Tehdit

Emniyet Müdüründen Savcıya Tehdit

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada gözaltına alınan Emniyet Müdürü Y.A.'nın, konutunda gerçekleştirilen aramada cumhuriyet savcısına, "Bu savaşı siz başlattınız. Biz de gereğini yapacağız." dediği iddia edildi.

27 Temmuz 2011 Çarşamba 03:28A+A-

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen ve aralarında Niğde Emniyet Müdürü Y.A., Bor İlçe Emniyet Müdürü K.K., Niğde İl Emniyet müdürü yardımcısı iken rütbe alarak Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu'nda görev yapmaya başlayan 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü R.Ç. ile Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı işadamı A.A.'nın ev ve makamlarında yapılan aramaların ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.

Çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üyesi olmak suçlamalarıyla başlatılan çete operasyonunun 7. dalgasında cuma günü sabah saatlerinde başlayan aramalarda, Niğde Emniyet Müdürü Y.A.'nın aramayı gerçekleştiren bayan cumhuriyet savcısına tehdit içeren sözler sarf ettiği iddia edildi. Savcının tutanakla kayda geçirdiği tehdit içerikli beyan karşısında, cumhuriyet savcılığının adli işlem başlatacağı bildirildi. Gözaltına alınarak adliyeye çıkartılan Emniyet Müdürü Y.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Öte yandan, ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda bazı üst düzey rütbeli personel ile adliyede daha önceden görev yapan bazı hâkim ve savcıların da isimlerinin yer aldığı ve karşılarında para miktarlarını gösteren rakamların yazılı olduğu belgeler ele geçirildiği öğrenildi.

CİHAN 

HABERE YORUM KAT