1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Emin Arslan ve İki Emniyet Müdürü Tahliye Edildi
Emin Arslan ve İki Emniyet Müdürü Tahliye Edildi

Emin Arslan ve İki Emniyet Müdürü Tahliye Edildi

İstanbul'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonuna ilişkin davada, eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ve iki emniyet müdürünün de aralarında bulunduğu tutuklu 6 sanığın tahliyesine karar verildi.

29 Mayıs 2010 Cumartesi 01:25A+A-

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada taleplerle ilgili görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Selim Berna Altay, tutuklu kaldıkları süre ve kaçma şüpheleri bulunmaması dikkate alınarak, tutuklu sanıklar Emin Arslan ile emniyet müdürleri Murat Nemutlu ve Mustafa Aral'ın tahliye edilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, talepleri değerlendirmek üzere verdiği aranın ardından Arslan, Nemutlu ve Aral ile birlikte Settar Gürlek, Cengiz Zorlu ve Yakup Budak'ın, tutuklu kaldıkları süre göz önüne alınarak tahliye edilmelerine karar verdi.

Mahkeme heyeti üyesi hakim Yılmaz Alp'in, tutuklu sanıklardan Gül Çetintaş'ın tahliye edilmesi yönünde oy kullandığı öğrenildi.

Üye hakimlerden İdris Asan'ın ise tüm sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesi gerektiğini belirterek, sanıklar hakkında kuvvetli suç şüphesini gösteren bulguların varlığı, delil durumu, suçun CMK 100/3. maddedeki suçlardan olması ve suçun yasal yaptırımını dikkate alıp, tutuklu 6 sanığın tahliye edilmeleri yönündeki görüşe katılmadığı kaydedildi.

Duruşma, 26 Ekim 2010 tarihine ertelendi. (Zaman)

HABERE YORUM KAT