Elektrik Zammına Tüketicilerden Tepki

01.10.2011 12:53
Elektrik Zammına Tüketicilerden Tepki
Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, döviz kurunun yükselmesiyle vatandaşın gelirinde bir artış olmazken elektrikte yüzde 9,57 oranında zam yapıldığını bildirdi.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya yaptığı açıklamada, bu artışın döviz kurunun yükselmesinden kaynaklandığının belirtildiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Döviz kurunun yükselmesiyle özel sektördeki hiçbir firma ürünlerine zam yapmazken elektrikte zam yoluna gidiliyor. Döviz kurunun yükselmesiyle vatandaşın gelirinde bir artış olmazken elektrikte yüzde 9,57 oranında zam yapılıyor. Elektriğe yapılan zam, birçok mal ve hizmete de yansıyacak.''

Kışa girildiği bugünlerde elektrikteki artışın daha fazla hissedileceğini belirten Kaya, ''Kışın aydınlatma ve ısınma giderleri normalde artıyor. Bir aile, elektrik giderlerine aylık ortalama 60 lira öderken, kışla birlikte bu rakam 100 lirayı buluyordu. Zamla birlikte kışın ödeyeceği para yaklaşık 10 lira artmış oldu'' dedi.

Kaya, yüzde 17'yi bulan kaçak elektrik kullanımının önlenmesi durumunda indirime bile gidilebileceğini vurgulayarak, artışın geri alınması gerektiğini ileri sürdü. (Akit)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim