Elbistan Cezaevi’nde İşkence İddiası!

25.03.2011 05:25
Elbistan Cezaevi’nde İşkence İddiası!
Pakistan’da yakalanarak Türkiye’ye teslim edilen ve Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından “Afganistan El Kaidesinde eğitim alarak Amerikalılara karşı savaşmak” iddiasıyla tutuklanan İsmail Tektaş’ın, Elbistan Cezaevi’nde işkence gördüğü ortaya çıktı.

İsmail Tektaş'ın ağabeyi Fatih Tektaş, kardeşinin 23 Mart 2011 tarihinde, Elbistan Cezaevi'nde aşırı dövülmüş ve yarı baygın halde gördüğünü söyledi. Fatih Tektaş, "10 gardiyan kardeşimin üzerine çökmüş ve aşırı şekilde dövmüşler; boğazında tırnak izleri var ve kanıyor, dizinde yara ve kanama var, aksayarak yürüyor, gardiyanlar ve müdür 'Şikayetçi olmayın, olayı kapatalım' diye tehdit ettiler" dedi.

Akit'e konuşan Avukat Osman Karahan, Elbistan Cezaevi personelinin, diğer mahkumların ihtiyacını anında yerine getirdiğini, yalnız buldukları bir İslami duyarlılığa sahip müvekkili İsmail Tektaş'a işkence yapıldığını, Şubat ve Mart ayında Elbistan gibi -10 dereceyi gören bir yerde müvekkilinin tek kişilik ve kalorifersiz bir yerde tutulduğunu, müvekkilinin hiçbir disiplin cezası da almadığını söyledi.

Karahan, söz konusu durumun hem kaba işkence hem de sistematik işkence olduğunu belirterek, "İsmail Tektaş'a işkence nedeniyle suç duyurusu yaptık. Doktor raporunu da kamuoyuna duyuracağız" dedi.

KENAN KIRAN / YENİ AKİT

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim