1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. El Katari'nin Cesedi de O Kuyuda Bulundu!
El Katari'nin Cesedi de O Kuyuda Bulundu!

El Katari'nin Cesedi de O Kuyuda Bulundu!

Cundu’l Aksa hareketi, şehid lideri Şeyh Ebu Abdulaziz El Katari hakkında taziye mesajı yayınladı.

A+A-

Suriye’de cihad eden Cundu’l Aksa Hareketi’nin kurucusu Şeyh Abdulaziz El Katari bir süredir kayıptı. Cemal Maruf grubunun bölgesi Nusret Cephesi tarafından ele geçirilince birçok mücahidin ve halktan kişilerin Cemal Maruf ve adamları tarafından katledilip kuyulara atıldığı ortaya çıktı. Kuyularda başlatılan çalışmalarda, Şeyh Usame bin Laden ve Şeyh Abdullah Azzam ile de beraber olmuş, küresel cihadın önde gelen liderlerinden Şeyh Abdulaziz el Katari’nin de Cemal Maruf ve çetesi tarafından şehid edilip kuyuya atıldığı ortaya çıktı.

Suriye’deki etkin muhacir cemaatlerinden olan Cundu’l Aksa’nın Şeyh Ebu Abdülaziz’in şehadeti üzerine yayınladığı taziye:

 * * *

Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Salat ve selam, Resulullah(s.a.s.)’ın üzerine olsun.

Allah Azze ve Celle, koalisyonun (ABD / Suud koalisyonu – çevirmen) ajanlarından dünyayı temizlemekle mücahidleri bereketlendirdi. Cundu’l Aksa’nın kurucusu ve lideri Şeyh Ebu Abdulaziz el Katari’yi (Allah ona rahmet etsin) arama, bu kurtarılmış bölgede başlatıldı. O, Şam bölgesinde davete ve cihada başlayan ilk kişilerden biriydi. Belki de safların birleştirilmesini ve mücahid gruplar arasında barışın tesisini en çok önemseyendi.

Bununla beraber birkaç ay önce kaçırılmıştı ve kendisinden bir haber alınamamaktaydı. Sonunda Allah’ın lütfuyla onun cesedi, Suriye Devrimci Cephesi (SRF) tarafından yapılan toplu mezarların birinde 33 metre derinlikte bir kuyuya atılmış olarak bulundu. Suriye Devrimci Cephesi (SRF) olarak isimlendirilen bu grup, Müslümanlar için doğruluğu ve iyiliği isteyen dürüst mücahidleri ve güçsüz sivilleri kaçırma, öldürme ve kuyulara atmasıyla biliniyor. Bu grup, Beşşar Esad rejimine karşı devrimciler olmanın adı altında İslam düşmanlarına hizmetlerini ve suçlarını sakladı.

Şeyh’in cenaze namazı kılındı ve şehid oğlu Ebu Turab’ın yanına gömüldü.

Bizler, Allah Azze ve Celle’den onu kabul etmesini ve cennetteki makamının yükseltmesini niyaz ediyoruz. Bizler Allah Azze ve Celle’den İslam’a ve Müslümanlara yardım etmesini ve İslam düşmanlarının yenilmesini niyaz ediyoruz.

“Allah emrinde galiptir, fakat insanların çoğu bunu bilmezler.” (Yusuf 21)

Cundu’l Aksa fi Biladi’ş Şam

Kaynak: Ümmet İslam

HABERE YORUM KAT