1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. El-Halil'de Bıçaklama Eyleminde Bir İşgal Askeri Öldü
El-Halil'de Bıçaklama Eyleminde Bir İşgal Askeri Öldü

El-Halil'de Bıçaklama Eyleminde Bir İşgal Askeri Öldü

Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi Kavşağı yakınlarında gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde bir işgal askerinin öldürüldüğü açıklandı.

A+A-

El-Halil'in kuzeyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi Kavşağı yakınlarında bugün (24 Şubat Çarşamba) öğle saatlerinde gerçekleştirilen bıçaklama eyleminde bir işgal askerinin ağır yaralandığı ifade edildi.

İşgal askerinin daha sonra hayatını kaybettiği açıklandı.

İşgal rejimi kaynakları Filistinli bir genç tarafından boynundan birkaç kez bıçaklanan ve ağır yaralanan işgal askerinin öldüğünü bildirdi.

Kaynaklar, işgal askerlerinin eylemci genci ateş açarak yaraladığını ve yerde kan kaybeden gence ilk yardım ekiplerinin yaklaşmasına izin vermediğini söyledi.

Filistinli kaynaklar ise eylemi gerçekleştiren gencin 27 yaşındaki Memduh Yusuf Amr olduğunu görüntülerde işgal askerlerinin yaralı gencin ayaklarına bastıklarının görüldüğünü belirtti.

Bu arada, işgal rejimi medyası işgal güçlerinin El-Halil'in güneydoğusundaki Yatta beldesi sakinlerinden bir genci bu ayın başında 1948'de işgal edilen topraklarda bulunan Rahat kentinde bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu için gözaltına aldığını öne sürdü.

FİEM

HABERE YORUM KAT