El-Halil ve Nablus'ta El-Gig'e Destek Gösterileri

07.02.2016 20:29
El-Halil ve Nablus'ta El-Gig'e Destek Gösterileri
Göstericiler esir gazeteci Muhammed Gig'in bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

İdari hapis cezasını protesto için 75 gündür açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli gazeteci Muhammed El-Gig'e destek amacıyla El-Halil ve Nablus kentlerinde gösteriler düzenlendi.

Filistinli Esir Kulübü ve Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti'nin El-Halil Üniversitesi İletişim Fakültesi'yle işbirliği yaparak Kızılhaç binası önünde düzenlediği esir gazeteci Muhammed El-Gig ile dayanışma gösterisine esirin yakınları, milli ve İslami grupların temsilcileri, milletvekilleri ve hukukçular katıldı.

El-Halil'deki Filistin Esir Kulübü Müdürü Usame En-Neccar, açlık grevindeki esir gazeteci serbest bırakılıncaya kadar destek gösterilerinin sürdürülmesini istedi.

Halk Partisi liderlerinden Fehmi Şahin de gösteride esir El-Gig'in hayatını kurtarmak ve derhal serbest bırakılmasını sağlamak için her düzeyde harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Nablus'ta da En-Necah Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden onlarcası bugün (7 Şubat Pazar) öğle saatlerinde üniversite kampüsü girişinde esir El-Gig'e destek gösterisi düzenledi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim