1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. El-Gig'in İdari Hapis Cezası Askıya Alındı
El-Gig'in İdari Hapis Cezası Askıya Alındı

El-Gig'in İdari Hapis Cezası Askıya Alındı

İsrail Yüksek Mahkemesi, idari hapis cezasını protesto için 72 gündür açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esir gazeteci Muhammed El-Gig'in idari hapis cezasını askıya aldı.

A+A-

Mahkeme, El-Gig'in tedavi için bir süre daha halen yatmakta olduğu El-Ufule Hastanesi'nde kalmasına karar verdi. El-Gig'in ailesinin Filistinli gazeteciyi hastanede ziyaret etmesine izin verileceği ifade edildi.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, Filistinli gazeteciye verilen idari hapis cezası iptal edilmediği için daha önce esir Muhammed Allan'a yapıldığı gibi Muhammed El-Gig'in de tedavisinin ardından yeniden gözaltına alınabileceğini söyledi.

Mahkemenin kararını aldatıcı olarak değerlendiren heyet, Filistinli esirin sağlık durumunun kritik olmasının mahkemeyi bu kararı almaya sevk ettiğini ifade etti.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, kararı tuzağa benzeterek, mahkemenin Filistinli gazeteciyi açlık grevine iten neden olan keyfi idari hapis cezasını görmezden geldiğini bildirdi.

FİEM

HABERE YORUM KAT