El-Gig'in İdari Hapis Cezası Askıya Alındı

04.02.2016 21:52
El-Gig'in İdari Hapis Cezası Askıya Alındı
İsrail Yüksek Mahkemesi, idari hapis cezasını protesto için 72 gündür açlık grevi eylemini sürdüren Filistinli esir gazeteci Muhammed El-Gig'in idari hapis cezasını askıya aldı.

Mahkeme, El-Gig'in tedavi için bir süre daha halen yatmakta olduğu El-Ufule Hastanesi'nde kalmasına karar verdi. El-Gig'in ailesinin Filistinli gazeteciyi hastanede ziyaret etmesine izin verileceği ifade edildi.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti konuyla ilgili yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, Filistinli gazeteciye verilen idari hapis cezası iptal edilmediği için daha önce esir Muhammed Allan'a yapıldığı gibi Muhammed El-Gig'in de tedavisinin ardından yeniden gözaltına alınabileceğini söyledi.

Mahkemenin kararını aldatıcı olarak değerlendiren heyet, Filistinli esirin sağlık durumunun kritik olmasının mahkemeyi bu kararı almaya sevk ettiğini ifade etti.

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti, kararı tuzağa benzeterek, mahkemenin Filistinli gazeteciyi açlık grevine iten neden olan keyfi idari hapis cezasını görmezden geldiğini bildirdi.

FİEM

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim