1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. El-Fetih İhanetin Üstünü Kapatmak İçin İftira Atıyor
El-Fetih İhanetin Üstünü Kapatmak İçin İftira Atıyor

El-Fetih İhanetin Üstünü Kapatmak İçin İftira Atıyor

Hamas: "Fetih, Dikkatleri Abbas'ın Tavizlerinden Başka Yöne Çekmek İstiyor"

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Fetih Hareketi'nin Filistin Özerk Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın mülteciler ve dönüş hakkı konusundaki sözlerini savunmak amacıyla Hamas'a yönelik iftira kampanyası başlattığını söyledi.

Hamas Hareketi bugün (5 Kasım Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, Fetih Hareketi sözcülerinden birinin Ramallah'taki Filistin Özerk Yönetimi'ne bağlı Filistin televizyonunda yaptığı açıklamalara ve Hamas liderleriyle Siyonist işgal rejiminden bir heyetin Mahmud Abbas'ın Birleşmiş Milletler'e başvurmasını engellemek amacıyla Doha'da gizlice toplantı yaptığı iddialarına cevap verildi.

Hamas Hareketi yayınladığı bildiride, "Fetih ve Filistin Özerk Yönetimi sözcüsünün Mahmud Abbas'ın işgal televizyonunda yaptığı açıklamaları savunmak için yalana başvurması şaşırtıcı değil. Onlar bu tür şeylere alışkınlar" dedi.

Hamas'ın Siyonist işgalcilerle görüşmeyi reddettiğini yakın-uzak herkesin bildiğini söyleyen Hamas Hareketi, Fetih sözcülerinin Hamas'a yönelik saldırılarının ve iftiralarının amacının Mahmud Abbas'ın mültecilerin dönüş hakkı konusunda verdiği tavizi dikkatlerden kaçırmak olduğunu söyledi. (FEM)

HABERE YORUM KAT