El-Ezher'li Öğrenciler Gazze İçin Yürüdü

11.04.2011 13:17
El-Ezherli Öğrenciler Gazze İçin Yürüdü
Mısır'da İhvan'a üye öğrencilerin öncülük ettiği Gazze'yle dayanışma gösterisine binlerce el-Ezher öğrencisi katıldı. Öğrenciler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Mısır'ın başkenti Kahire'de 9 Nisan Cumartesi akşamı yaklaşık on bin öğrenci El-Ezher Üniversitesi kampusunda toplanarak Siyonist işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto etti.

Protesto gösterisine üniversitedeki Müslüman Kardeşler Cemaati'ne üye öğrencilerin öncülük ettiği ve atılan sloganların çevredeki mahallelerden dahi işitildiği bildirildi.

Filistin ve Mısır bayrakları taşıyan göstericiler, Filistin davasının Mısır'ın milli güvenliğinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade ederek, "Filistin ey Filistin! Kıyamete kadar senin yanındayız", "Heniyye, Meşal ve Ez-Zehhar! Sizler bizim ümidimizsiniz", "Ey Kassamlı, ey sevgili! Tel Aviv'i yerle bir et", "Ey Siyonist sabret, sabret; Hamas yakında kabrini kazacak", "Gazze halkı ne yaptı? Rafah Kapısı niye kapalı?" şeklinde sloganlar attı.

El-Ezher Üniversitesi öğrencilerinin protesto gösterisinin gece yarısına kadar devam ettiği ve gösterinin sonunda öğrencilerin hep birlikte Gazze'de hayatını kaybeden şehitler ve Mısır devrim şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldığı kaydedildi.

Protesto gösterisine katılan öğrencilerin Mısır yönetiminden Siyonist işgal rejimiyle diplomatik ilişkileri kesmesini, Siyonist büyükelçiyi ülkeden kovmasını, işgal devletine ihraç edilen doğalgazın kesilmesini ve ikili ticari anlaşmaların iptal edilmesini istedi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim