1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. El-Ezher'li Öğrenciler Gazze İçin Yürüdü
El-Ezherli Öğrenciler Gazze İçin Yürüdü

El-Ezher'li Öğrenciler Gazze İçin Yürüdü

Mısır'da İhvan'a üye öğrencilerin öncülük ettiği Gazze'yle dayanışma gösterisine binlerce el-Ezher öğrencisi katıldı. Öğrenciler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

11 Nisan 2011 Pazartesi 13:17A+A-

Mısır'ın başkenti Kahire'de 9 Nisan Cumartesi akşamı yaklaşık on bin öğrenci El-Ezher Üniversitesi kampusunda toplanarak Siyonist işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını protesto etti.

Protesto gösterisine üniversitedeki Müslüman Kardeşler Cemaati'ne üye öğrencilerin öncülük ettiği ve atılan sloganların çevredeki mahallelerden dahi işitildiği bildirildi.

Filistin ve Mısır bayrakları taşıyan göstericiler, Filistin davasının Mısır'ın milli güvenliğinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade ederek, "Filistin ey Filistin! Kıyamete kadar senin yanındayız", "Heniyye, Meşal ve Ez-Zehhar! Sizler bizim ümidimizsiniz", "Ey Kassamlı, ey sevgili! Tel Aviv'i yerle bir et", "Ey Siyonist sabret, sabret; Hamas yakında kabrini kazacak", "Gazze halkı ne yaptı? Rafah Kapısı niye kapalı?" şeklinde sloganlar attı.

El-Ezher Üniversitesi öğrencilerinin protesto gösterisinin gece yarısına kadar devam ettiği ve gösterinin sonunda öğrencilerin hep birlikte Gazze'de hayatını kaybeden şehitler ve Mısır devrim şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldığı kaydedildi.

Protesto gösterisine katılan öğrencilerin Mısır yönetiminden Siyonist işgal rejimiyle diplomatik ilişkileri kesmesini, Siyonist büyükelçiyi ülkeden kovmasını, işgal devletine ihraç edilen doğalgazın kesilmesini ve ikili ticari anlaşmaların iptal edilmesini istedi.

HABERE YORUM KAT