1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. El-Ezher Üniversitesi Neyi Kınadı?
El-Ezher Üniversitesi Neyi Kınadı?

El-Ezher Üniversitesi Neyi Kınadı?

Sisi'nin katliamlarına sessiz kalan Ezher Üniversitesi, Sina'da 24 polisin öldüğü saldırıyı “alçakça işlenmiş bir suç” diyerek kınadı.

A+A-

Mısır’ın El-Ezher Üniversitesi, Sina Yarımadasında 24 polisin öldürüldüğü saldırıyı “alçakça işlenmiş bir suç” olarak niteleyerek kınadı.

Konu ile ilgili yazılı açıklama yayımlayan Ezher, vatanı koruyarak görevini yerine getiren polisleri öldürmenin "alçakça işlenmiş bir suç ve ulusal güvenliği tehlikeye atmak olduğunu" belirterek, buna benzer eylemlere herkesin karşı çıkması gerektiğini ifade etti.

Daha önce Kahire’deki Rabiatul Adeviyye ile Nahda meydanlarında ve Mısır’ın birçok ilinde yapılan barışçıl gösterilerin, güvenlik güçleri tarafından şiddet yoluyla bastırılması sonucunda 3 bin 533 kişinin hayatını kaybetmesi karşısında sessiz kalan Ezher, açıklamasında, haklarında tutuklama kararı çıkarılan darbe karşıtlarından 52'sinin, Ebu Zabel Hapishanesi’ne nakli sırasında hayatını kaybetmesine de değinmezken, çatışma veya anlaşmazlıktan dolayı insan kanı dökülmesinin haram olduğunu kaydetti.

Mısır İçişleri Bakanlığı, Refah'taki uluslararası karayolunun Ebu Tavile mevkiinde, 2 polis otobüsüne kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından RPG tipi roketatarla düzenlenen saldırıda 24 polisin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum