1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. El-Cezire'nin Suriye Muhabiri Öldürüldü
El-Cezirenin Suriye Muhabiri Öldürüldü

El-Cezire'nin Suriye Muhabiri Öldürüldü

Merkezi Katar Doha'da bulunan el-Cezire Televizyonu adına Suriye'de çalışan muhabirlerden birisinin öldürüldüğü bildirildi.

A+A-

el-Cezire kanalının son dakika anonsuyla geçtiği habere göre kanal adına Suriye'de çalışan muhabirlerinden birisi açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Kanal adına Suriye'nin güneyinde bulunan Deraa kentindeki olayları takip etmek için bu kentte bulunan muhabirlerinden Muhammed el-Horani Suriye rejimine bağlı bir keskin nişancı tarafından açılan ateş sonucu öldürüldü.

El Cezire'nin Amman muhabiri'nin verdiği bilgiye göre Muhammed el-Horani göğsüne, beline ve ayağına isabet eden üç kurşunla can verdi.

Öte yandan el-Cezire televizyonu da muhabirinin öldürüldüğünü doğruladı. 33 yaşında olduğu belirtilen muhabirin ailesinin de olaylardan ötürü Ürdün'e sığındığı belirtildi.

Bu arada Deraa'ya bağlı Busra el Harir bölgesindeki çatışmaları izlemeye çalışırken vurulduğu belirtilen muhabirin vurulma anına ilişkin bir video kaydını internete yüklendi. Video kaydında muhabirin vurulma anı an be an kameraya yansıyor. 

timeturk

HABERE YORUM KAT