1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ekrem Dumanlı da Gözaltına Alındı
Ekrem Dumanlı da Gözaltına Alındı

Ekrem Dumanlı da Gözaltına Alındı

Paralel Yapı soruşturması adı altında Ekrem Dumanlı gözaltına alındı.

A+A-

Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazete binasına gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Kalabalık grubun arasından geçerek binaya giren ekipler, yine aynı grubun arasından Ekrem Dumanlı'yı polis otosuna götürdüler.

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı basın toplantısında suçunun ve borcunun olmadığını ve Allah'tan başka kimseden korkmadığını söyledi.

Dumanlı, Zaman gazetesi binasında düzenlediği basın toplantısında, emniyet mensuplarının sabah saatlerinde "gözaltı kararı ile" gazete binasına geldiğini hatırlattı.

Polisleri gazetedeki odasında beklediğini ifade eden Dumanlı, arkadaşlarının sloganlarla polise tepki gösterdiğini söyledi. "Hamdolsun suçum da yok borcum da yok. Allah'tan başka hiçbir şeyden korkmam" diyen Ekrem Dumanlı, hakkındaki arama ve gözaltı kararına ilişkin evrakı gazetecilere gösterdi.

Bazı televizyon kanallarının, gözaltında olduğuna ilişkin haberler verdiğini söyleyen Dumanlı, "Sanırım bazı medya gruplarına bir takvim verilmiş. Şunlar evlerinden alınacak, bunlar iş yerlerinden alınacak. Bunlar şuraya götürülecek bunlar buraya götürülecek. Arkadaşlar o bilgiyi kulaklarına artık ne üfleniyorsa herhalde onu aynen söylüyorlar. İnsan bir bakar, ben canlı yayındayım" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum